Nedělní program 12. kola odstartoval zápasem Mladé Boleslavi proti Jihlavě, která vyhrála doma 2:1. Jihlava počtvrté za sebou nebodovala a zůstala tak na posledním místě. Středočeši naopak navázali na vítězství 5:1 ve Zlíně a jsou v tabulky desátí. Ve 33. minutě se jako první prosadil Golgol Mebrahtu a v 81. minutě přidal Patrizio Stronati druhý boleslavský gól. Střídající Nikolas Daníček sice bleskově snížil, ale Vysočina už ztrátu nedohnala.

Slavia zvítězila na hřišti Slovácka 3:0 a připsala si tak druhou venkovní výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Pražané se díky ní vrátili v tabulce na druhé místo s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň, s níž se utkají za týden. Branky úřadujícího mistra vstřelili Tomáš Souček, Milan Škoda z penalty a Mick Van Buren. Slovácko už devět kol za sebou nevyhrálo a jeho nový kouč Michal Kordula se ani v šestém zápase bohužel nedočkal premiérové výhry. "Jsem rád, že jsme po domácím kolapsu s Libercem získali tři body. Na Slovácku se vždy hrálo špatně. Bývá zde výborné publikum," zhodnotil trenér Slavia Jaroslav Šilhavý.

Fotbalisté Sparty porazili Ostravu 3:2 a pomstili se tak Baníku za středeční vyřazení z MOL Cupu. Hosté dokázali dvakrát srovnat skóre, když na proměněnou penaltu Josefa Šurala a trefu Ondřeje Zahustela odpověděli nejprve Milan Baroš a poté Dyjan Carlos de Azevedo. V 66. minutě ale dostal červenou kartu hostující Denis Granečný a přesilovku v 80. minutě využil Lukáš Štetina

Tabulku HET ligy stále suverénně vede plzeňská Viktoria, o 11 bodů před pražskou Slavií. Západočeši svoji dominanci potvrdili už v pátek dvanáctou výhrou v řadě, když uspěli v Karviné 3:1.

Výsledky 12. kola HET ligy:

MFK Karviná - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 49. Wágner - 12. Kopic, 34. Krmenčík, 70. Kolář. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Wágner - Limberský, Řezník, Kolář. Diváci: 3746.

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Kratochvíl - Miloševič, Podaný. Diváci: 3012.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 77. Houska. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Černý. Bez karet. Diváci: 3238.

Slovan Liberec - FK Jablonec 4:1 (2:1)

Branky: 37. z pen., 45. a 67. Kerbr, 61. Hybš - 1. Tecl. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Antoníček. ŽK: Breite, Coufal - Považanec. Diváci: 6523.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:1 (1:1)

Branka: 37. Vaníček - 35. Jiráček. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Koval. ŽK: Dostál - Vukadinovič. Diváci: 4004.

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 33. Mebrahtu, 81. Stronati - 83. Daníček. Rozhodčí: Lerch - Kotík, Moláček. ŽK: Matějovský, Fleišman, Stronati - Urblík, Nový. Diváci: 1308.

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 13. Souček, 31. Škoda z pen., 46. Van Buren. Rozhodčí: Julínek - Kříž, Kubr. ŽK: Šimko - Sobol, Hromada. Diváci: 4365.

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 3:2 (1:1)

Branky: 8. Šural z pen., 52. Zahustel, 80. Štetina - 35. Baroš, 55. De Azevedo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Wilczek. ŽK: Šural, Costa, Mandjeck, Mareček - Granečný, Pokorný. ČK: 66. Granečný. Diváci: 9125.

Sparta - Ostrava 3:2, 12. kolo HET ligy, 29.10.2017