Mladá Boleslav zvítězila v Teplicích 3:1, oplatila soupeři středeční vyřazení z domácího poháru a vystřídala ho na 14. místě. Nováček z Brna vyhrál v Českých Budějovicích 2:0 a na patnácté Teplice ztrácí tři body.

Sparta byla v Edenu na začátku aktivnější a vytvořila si slibné šance, přesto v závěru prvního poločasu otevřel skóre Tomáš Holeš. V 81. minutě pak přidal pojistku střídající Stanislav Tecl. Slavia neprohrála už 13 soutěžních derby po sobě.

"Červenobílí" se zároveň vítězně naladili na čtvrteční domácí odvetu čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem, do níž půjdou po úvodní remíze 1:1.

Slávisté jako jediní dál drží neporazitelnost v ligové sezoně a vylepšili vlastní rekord v počtu zápasů nejvyšší soutěže bez prohry na 38 duelů. Sparta naopak v devátém soutěžním utkání pod koučem Pavlem Vrbou poprvé prohrála.

Mladoboleslavští důležitý záchranářský duel otočili ve druhé půli, kdy se trefili Jiří Klíma a Michal Škoda, v úvodním dějství Jaromír Zmrhal odpověděl na vedoucí gól teplického Patrika Žitného. Patnáctí "Skláři" naopak prohráli třetí ligový zápas z posledních čtyř.

V Českých Budějovicích v 56. minutě otevřel skóre Jiří Texl, pět minut před koncem přidal pojistku Brna střídající Antonín Růsek z penalty. Zatímco šestnáctá Zbrojovka naplno bodovala po osmi zápasech nejvyšší soutěže, Dynamo protáhlo sérii bez výhry na osm kol a je jedenácté.

1. Slavia 26 21 5 0 72:15 68
2. Sparta 24 16 3 5 54:28 51
3. Slovácko 25 15 5 5 46:23 50
4. Jablonec 25 15 4 6 43:28 49
5. Liberec 26 12 7 7 37:23 43
6. Plzeň 24 12 5 7 42:28 41
7. Ostrava 26 10 7 9 36:25 37
8. Olomouc 26 9 10 7 32:26 37