27. 11. 2017

Slavia v Jablonci remizovala, Zlín doma porazil Slovácko

Dvěma dohrávkami bylo zakončeno v pondělí 15. kolo fotbalové HET ligy. Slavia pouze remizovala v Jablonci 1:1 a ze třetího místa v tabulce ztrácí tři body na druhou Olomouc a čtrnáct bodů na vedoucí Plzeň. V druhém pondělním utkání porazil Zlín 2:1 Slovácko.

Jablonci chyběl proti Slavii karetně potrestaný Trávník a především nejlepší střelec Tecl, který na severu Čech hostuje ze Slavie. Červenobílí zase postrádali zraněného stopera Deliho, i tak začali aktivněji, hned na konci první minuty se dostal za obranu Škoda, ale těžký míč nezpracoval. Ve 28. minutě měl slávistický kanonýr k vedoucí trefě ještě blíž, po centru hlavičkoval do brankové konstrukce.

Za čtyři minuty už se Pražané dočkali. Na Stochův centr z levé strany si naskočil Jaromír Zmrhal a hlavou otevřel skóre. Hostující záložník tak navázal na dva góly z minulého kola proti Dukle (5:0). Pražané mohli ještě do přestávky náskok zvýraznit, Ngadeuovu hlavičku ale vyrazil brankář Valeš.

Také po změně stran nebyli slávisté daleko k druhé brance. V 52. minutě po Sobolově přihrávce zakončoval, ale ani tentokrát sedmý gól v ligové sezoně nedal a mířil vedle. Až poté začali za intenzivního sněžení hrozit i domácí. V 58. minutě ještě Zelený těsně přestřelil, ale v 64. minutě už bylo srovnáno. Po rychlém brejku tří na jednoho se dostal po Masopustově přihrávce před Laštůvku Ondřej Mihálik a zkušeně poslal balon nad padajícím gólmanem. Domácí záložník se trefil popáté v ligové sezoně.

Slavii, která ve čtvrtek vyhrála v Evropské lize na hřišti Maccabi Tel Aviv 2:0, inkasovaný gól mírně vykolejil a v 82. minutě mohl dokonat obrat Zelený, z úhlu ale trefil jen Laštůvku. Na druhé straně v 86. minutě Hušbauerův centr z přímého kopu propadl kousek vedle tyče.

"I když domácí v závěru byli hodně nebezpeční z brejků a mohli nakonec vyhrát, my jsme jednoznačně měli v prvním poločase vedení 1:0 navýšit. Určitě by se nám lépe dýchalo. Od první minuty jsme domácí zatlačili, vytvářeli jsme si šance. Zápas jsme ztratili v prvním poločase, nakonec i v druhém jsme měli další šance. Byli jsme takoví bohorovní, jako že nemůže nic stát. Nakonec je z toho 1:1 a ještě jsme se klepali, abychom to neztratili úplně. Trestuhodně jsme tu ztratili dva body. Nejedná se jen o Plzeň, Olomouc navýšila náskok. Těch venkovních ztrát bylo víc, než mělo být," litoval bodové ztráty na severu Čech kouč Slavie Jaroslav Šilhavý.

FK Jablonec - SK Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 64. Mihálik - 32. Zmrhal. Rozhodčí: Marek - Kotík, Mokrusch. ŽK: Zelený, Masopust, Kubista - Ngadeu. Diváci: 3038.

Fotbalisté Slovácka v 15. kole první ligy prohráli v derby na hřišti Zlína 1:2 a zůstali v tabulce poslední. Po oboustranně opatrné úvodní čtvrthodině, ve které převládala hlavně snaha neudělat chybu, udeřili fotbalisté Zlína. V 16. minutě po rohovém kopu Džafiče posunul Bača hlavou míč na zadní tyč a zcela volný Ibrahim Traoré střelou pod břevno otevřel skóre utkání.

Po inkasované brance se Slovácko pokusilo otevřít hru a začalo častěji útočit, což platilo i pro úvod druhé půle. V 50. minutě Sadílek trefil tyčku a následnou dorážku Havlíka stačila obrana Zlína odvrátit. Hosté si udržovali i nadále územní převazu, která ale k vyrovnání nevedla. Zlín se dostal v závěrečných dvaceti minutách dostal z útlumu. Oživení přinesl střídající Dame Diop, který v 77. minutě pojistil vítězství Ševců. Slovácku vyšel pokus o korigování výsledku až ve třetí minutě nastavení, kdy se prosadil střídající Filip Kubala.

"Fotbal je někdy krutý. A dnes byl krutý pro Slovácko. Vyhrát jsme si nezasloužili, musíme si to odpracovat v jiném utkání. Náš výkon vítězství absolutně neodpovídal. Soupeř nás předčil v držení míče, v brankových situacích. Byli jsme všude pozdě, byli jsme nedůrazní. Někteří naši hráči si šli jen zahrát fotbal a vůbec nepochopili, co je derby. Možná jsme na ně tlačili až přespříliš a tím je paralyzovali. Slovácko je výborný tým. Prochází fází, že umí hrát fotbal a neumí dávat góly. Je to generační problém. Ale mají i zkušené hráče," složil hold soupeři trenér vítězného Zlín Bohumil Páník.

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 16. Traoré, 77. Diop - 90.+3 Kubala. Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Kříž. ŽK: Džafič, Gajič, Železník - Šimko, Reinberk, Daníček, Hofmann. Diváci: 4002.