Dynamo začalo souboj dvou týmů, které vyhrály všechny předchozí zápasy sezony, lépe a hned ve třetí minutě mohlo zmrazit vyprodaný Eden. Po akci po pravé straně našel Cygankov Besedina a proti jeho střele zblízka zasáhl domácí gólman Kolář.

Pražané se oklepali a ve 13. minutě hlavičkoval po centru Škoda, trefil však jen střed branky. V 21. minutě pálil do boční sítě Zmrhal. Ve zbytku první půle se hrál bojovný a opatrný fotbal a Dynamo potvrzovalo, že má výbornou defenzivu.

Druhou půli začala Slavia náporem a v 57. minutě Stoch mířil jen na středu branky na gólmana. Po hodině hry vystřídal v útoku Škodu Tecl a slávisté stupňovali tlak. V 64. minutě si na centr ve vyložené šanci naskočil Zmrhal, ale hlavičkoval vedle a nenavázal na gól z předloňského posledního vzájemného souboje, který Slavia v přípravě vyhrála 2:1.

Za chvíli po signálu z přímého kopu vypálil Hušbauer vedle. Hosté pak domácí tlak otupili a v 82. minutě udeřili. Sydorčuk oblouček za obranu vysunul Verbiče a ten ze strany procpal míč přes Koláře do sítě. Slovinský záložník dal gól i při předchozí výhře Dynama v lize nad Šachtarem Doněck.

Slavia ještě v závěru vyvinula tlak a dokázala srovnat. Součkovu střelu vytáhl brankář na roh, po němž Deli hlavičkoval ve vyložené pozici vedle. Ale v závěru nastavení fauloval Kedziora ve vápně Tecla a Hušbauer z penalty srovnal. Pražané jako první dali v nové sezoně Kyjevu gól.

"Pro mě trochu rozpačité pocity. S výkonem spokojenost, ale výsledek je vzhledem k průběhu zápasu a k tomu, že jsme hráli doma, příznivější pro Dynamo. Určila ho efektivita," řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský. "Samozřejmě 1:1 je jiné než 0:0. Pro nás to znamená tam dát gól, ale s tím bychom tam jeli tak jako tak. Takže se zase tolik nemění," dodal.

Postupující tým se v závěrečném 4. předkole utká s lepším z dvojice Lutych - Ajax Amsterodam. Slavia usiluje o druhý postup do základní skupiny Ligy mistrů, hlavní fázi soutěže si dosud zahrála jen v roce 2007.

Slavia po třech výhrách v úvodu ligy v nové sezoně poprvé nezvítězila. Také Kyjev poprvé nevyhrál a v součtu s přípravou inkasoval gól po dlouhých sedmi zápasech.

Slavia - Dynamo Kyjev 1:1, třetí předkolo Ligy Mistrů (Praha, 7.8.2018)

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů - nemistrovská část:

SK Slavia Praha - FK Dynamo Kyjev 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Hušbauer z pen. - 82. Verbič. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.). ŽK: Hušbauer, Coufal - Bujalskij, Kedziora. Diváci: 19.370.

Sestava Slavie: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Sýkora (86. Olayinka), Zmrhal (80. Baluta) - Škoda (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Sestava Dynama Kyjev: Bojko - Kedziora, Burda, Kádár, Morozjuk - Bujalskij (68. Šepelijev), Sydorčuk - Cygankov (90. Andrijevskij), Garmaš, Verbič - Besedin. Trenér: Chackevič.