Sparta v 28. minutě prohrávala po gólu Papadopulose a vlastní brance Lischky, ale hosté ještě do pauzy srovnali po trefách Hložka a Dočkala, který proměnil penaltu. V 53. minutě otočil stav Krejčí, za tři minuty přidal druhý gól v utkání Hložek a skóre uzavřel střídající Kozák.

Sparta i ve třetím duelu ligové sezony zvítězila, jako jediná ještě neztratila ani bod a poprvé od 4. kola ročníku 2016/17 se dostala do čela tabulky. Karviná stejně jako v předchozím vzájemném duelu na konci května prohrála o tři góly a poprvé v sezoně nebodovala.

Plzeň po předchozím debaklu 1:4 v Liberci udělala několik změn v sestavě a na lavičce mimo jiné zůstal kapitán Brabec. Domácí se ujali vedení po gólu Jeana-Davida Beauguela, ale navzdory drtivé převaze Viktorie srovnal před pauzou Dominik Mašek. O výhře Plzně rozhodl čtvrt hodiny před koncem zápasu Lukáš Hejda.

Viktoria se posunula na osmou příčku a Mladou Boleslav porazila ve čtvrtém ligovém duelu po sobě. Naopak Středočeši prohráli v nové sezoně i potřetí a se skóre 2:9 jsou poslední a jako jediní bez bodu. Jen o bod víc má nováček z Brna, který dnes prohrál 1:3 na hřišti šestého Zlína.