28. 11. 2018

Sparta je ve čtvrtfinále MOL Cupu. V Opavě rozhodl až penaltový rozstřel

Fotbalisté Opavy prohráli ve středu v osmifinále MOL Cupu na domácím hřišti se Spartou, když nezvládli penaltový rozstřel. Rozhodující penaltu neproměnil v šesté sérii domácí Jan Schaffartzik. Během základní hrací doby a prodloužení branka nepadla. Sparta si tak jako poslední zajistila účast ve čtvrtfinále.

Pohárový duel na půdě ligového nováčka moc šancí nenabídl, a tak není divu, že utkání dospělo do situace, kdy musel vítěze určit až penaltový rozstřel. A ani v tom pražský tým nešel suverénně za postupem.

V první sérii neproměnil svůj pokus Stanciu, ve třetí sérii jej napodobil jeho krajan Chipciu. Nebýt toho, že se nevedlo ani opavským střelcům, mohl duel skončit senzací.

Rozhodlo se nakonec až v šesté sérii rozstřelu, kdy byl sparťan Frýdek úspěšný a domácí Jan Schaffartzik musel dát, aby Opavu udržel ve hře. Jenže svůj pokus neproměnil a slavit mohla Sparta.

Už dříve do čtvrtfinále poháru postoupily Olomouc, Ostrava, Karviná, Liberec, Teplice, Bohemians Praha 1905 a obhájce trofeje Slavia.

Osmifinále MOL Cup:

SFC Opava - AC Sparta Praha 0:0, 3:4 na pen.

ŽK: Kayamba - Frýdek, Wiesner, Mebrahtu. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Řezníček (77. Jursa) – Jurečka (79. Kayamba), Janetzký, Zapalač (113. Kuzmanović) – Juřena (98. Smola).

Sparta: Heča – Wiesner (79. Pulkrab), Radaković, Costa, Čivič – Kanga, Frýdek – Chipciu, Stanciu, Plavšič (112. Hložek) – Tetteh (20. Mebrahtu).