Do slibných příležitostí se dostali během úvodního poločasu nejprve sparťané, když brankáře Knoblocha vyzkoušel střelami z dálky Guélor Kanga. Ale i když domácí brankář míč pouze vyrazil před sebe, nikdo ze sparťanských hráčů nestihl dobíhat a míč dorazit.

Největší šanci prvního poločasu měl ale Jakub Pešek, který si šikovně prohodil míč kolem stopera Hancka a byl sám před brankářem Hečou. Rychlou střelou ale sparťanského gólmana neprostřelil.

První poločas tak skončil bez vstřelené branky.

Jen pět minut po změně stran se dostal do své druhé velké šance v zápase domácí Jakub Pešek, který si našel na zadní tyči prodloužený míč Rondićem a pohotovou střelou levačkou nedal brankáři Hečovi šanci, čímž poslal domácí Liberec do vedení. V 58. minutě mohl zvýšit Rondič, ale Spartu podržel Heča. Na opačné straně vyhlavičkoval Karlssonovu střelu mířící do branky na roh Karafiát.

Liberec - Sparta 1:2, finále MOL Cupu, Liberec

Spartě se ale nakonec podařilo v rozmezí osmi minut skóre otočit na svou stranu. Nejprve Kanga navedl středem hřiště míč k pokutovému území a přihrál do strany na Karlssona, jenž křižnou střelou levou nohou překonal brankáře Knoblocha a srovnal skóre.

V 73. minutě pak udělal domácí gólman chybu, když dlouho váhal s chycením míče na hranici pokutového území, střídající Benjamin Tetteh míč vystihl, posunul si jej kolem brankáře, jenž ho fauloval. Následnou penaltu s přehledem proměnil Kanga. K asistenci tak přidal gól a poslal Spartu do vedení 2:1.

Domácí tým dohrával závěr zápas bez vyloučeného Rondiće, jenž dostal po zásahu loktem do obličeje Hancka druhou žlutou kartu. Následně se v šancích ocitli Kanga s Hložkem, ale Knobloch tentokrát jejich střely pochytal.

Závěr si ale sparťané pohlídali a po šesti letech se stali vítězi domácí pohárové soutěže. MOL Cup ovládli Letenští v samostatné historii už posedmé.

Finále MOL Cupu 2019/2020:

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 50. Pešek - 65. Karlsson, 73. Kanga z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Rondič, Knobloch, Mikula, Mara - Kanga, Frýdek, Tetteh, Karlsson, Heča. ČK: 89. Rondič. Diváci: 2351 (limit 5000 osob na stadionu).

Liberec: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Hromada (71. Alibekov), Mara - Malinský, Baluta (84. Beran), Pešek (90. Zeman) - Rondič. Trenér: Hoftych.

Sparta: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek - Krejčí - Karlsson (85. Hanousek), Kanga, Dočkal (90. Trávník), Hložek - Kozák (61. Tetteh). Trenér: Kotal.