Slavia udolala v 16. ligovém kole Ostravu 2:1. Baník vedl od osmé minuty po vlastní brance domácího Michala Frydrycha, ale ve 24. minutě vyrovnal Milan Škoda. Za čtyři minuty odčinil zaváhání z úvodu vítěznou trefou Frydrych. Slávisté se před utkáním rozloučili s kapitánem Bílkem, jenž končí kariéru a přesune se do představenstva klubu. V ostravské sestavě překvapivě chyběl kapitán Baroš, který začal jen na lavičce.

Fotbalisté Teplic  porazili Duklu 2:0 a venku zvítězili poprvé v této sezoně nejvyšší soutěže. Pražané, kteří hráli celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Ondřeje Kušníra, na závěr podzimu přišli o domácí neporazitelnost v aktuálním ligovém ročníku. Ve 30. minutě otevřel skóre Martin Fillo, ve 48. minutě přidal druhou branku Jan Rezek.

Slovácko porazilo po obratu Jihlavu 2:1 a po teprve druhém vítězství v sezoně opustili poslední místo a přezimují mimo sestupové příčky. Na úplné dno naopak klesla Jihlava, která prohrála i osmý zápas venku. Domácí přitom v úvodu utkání neproměnili penaltu a Vysočinu pak poslal do vedení Jiří Krejčí. Krátce po přestávce však během tří minut otočili skóre Vlastimil Daníček s Jakubem Petrem.

Brno remizovalo se Zlínem 1:1. Zbrojovka vedla od 32. minuty po brance Martina Zikla, hosté však po drtivé převaze v 83. minutě vyrovnali zásluhou Mirzada Mehanoviče, přestože v té době už hráli v oslabení po vyloučení Ondřeje Bači. Brno tak z posledních tří zápasů získalo sedm bodů, Zlín naopak na podzim ani jednou venku nevyhrál.

Fotbalisté Karviné v posledním utkání před zimní přestávkou vyhráli 1:0 nad Bohemians Praha 1905 a přezimují mimo sestupové pásmo. Gólem tři minuty před koncem o tom rozhodl bývalý hráč Bohemians Lukáš Budínský. Karviná teprve potřetí v sezoně udržela čisté konto a bodovala podruhé z posledních sedmi utkání. Naopak Bohemians přišli před pauzou o sérii šesti zápasů bez porážky.

Olomouc prohrála v Liberci 0:1 a na závěr podzimu neudržela druhé místo v tabulce. Nováček, který v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.

Fotbalisté vedoucí Plzně ani v 16. kole neprohráli a po výhře 2:0 nad Jabloncem zakončili podzimní část sezony s rekordním počtem bodů i náskokem. Vítězství Plzně zařídil dvěma góly Michal Krmenčík, který si tak upevnil vedení v pořadí střelců, kde má s jedenácti zásahy náskok tří branek před jabloneckým Teclem. Západočeši zakončili podzim v rekordním stylu, když ziskem 46 bodů překonali dosavadní maximum Sparty z ročníku 2013/14.

Sparta v posledním podzimním utkání první ligy porazila Mladou Boleslav 3:0. K výhře domácím pomohl i videorozhodčí, který na zápas nejvyšší soutěže dohlížel poprvé v historii a potvrdil úvodní vlastní gól brankáře Martina Jedličky. O další trefy se postarali Ondřej Zahustel s Josefem Šuralem a letenský celek přezimuje na pátém místě tabulky s dvoubodovým odstupem od pohárových příček.

Výsledky 16. kola HET ligy:

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 2:1 (2:1)

Branky: 24. Škoda, 28. Frydrych - 8. vlastní Frydrych. Rozhodčí: Jílek - Paták, Kotalík. ŽK: Danny, Laštůvka - Baroš. Diváci: 11.087.

FK  Dukla Praha - FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 30. Fillo, 48. Rezek. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Pfeifer. ŽK: Kušnír, Miloševič - Vondrášek, Ljevakovič. ČK: 45. Kušnír. Diváci: 1322.

1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 49. Daníček, 51. Petr - 26. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Dresler. ŽK: Hofmann - Urblík, Popovič. Diváci: 3594.

FC Zbrojovka Brno - FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 32. Zikl - 83. Mehanovič. Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Přichystal, Janošek - Hronek, Bačo, Matejov. ČK: 69. Bačo. Diváci: 3518

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 87. Budínský. Rozhodčí: Franěk - Pochylý, Horák. ŽK: Luts (Bohemians). Diváci: 2752.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 55. Coufal. Rozhodčí: Orel - Kotík, Koval. ŽK: Pulkrab - Vepřek, Radakovič, Manzia, Zahradníček, Texl. Diváci: 3834.

FC Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 18. a 80. Krmenčík. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hubník - Holeš, Zelený. Diváci: 8132.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 12. vlastní Jedlička, 16. Zahustel, 36. Šural. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Flimmel - R. Hrubeš (video). ŽK: Čivič, M. Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš. Diváci: 6234.