Fotbalisté Plzně porazili ve 14. kole první ligy v Uherském Hradišti domácí Slovácko 4:1 a oplatili tak svému soupeři prohru z minulého týdne z osmifinále Českého poháru. Viktoria vyhrála v součtu s minulou sezonou šestnáctý zápas za sebou a vyrovnala vlastní rekord z ročníku 2015/16. Dvě její branky vstřelili Jan Kopic a po jedné přidali Radim Řezník a Lukáš Hejda. Slovácko pokračovalo v sérii nevýrazných ligových výsledků, když už jedenáct kol nevyhrálo. Jediný gól zaznamenal v nastavení v závěru zápasu Petr Reinberk.

"Zápas byl zajímavý v tom, že obě mužstva sázela více na ofenzívu, než na defenzívu. Oboustranná snaha byla hrát aktivní fotbal. Pro diváky byl proto zápas zajímavý. Chápu, že domácí jsou zklamáni prohrou. My jsme spokojení, protože jsme byli v útočné fázi přesnější, účelnější a vezeme si domů podle mého názoru úžasný výsledek," hodnotil další výhru Viktorie její kouč Pavel Vrba.

Pět gólu přineslo také utkání Slavie s Duklou, které domácí vyhráli jasně 5:0. Sešívaní tak zaznamenali nejvyšší vítězství v sezoně. Dva góly vstřelili kapitán Milan Škoda i Jaromír Zmrhal a oba si připsali také asistenci. V závěru se prosadil ještě po přesném pasu Hušbauera Tomáš Souček. Obhájci titulu ztrácí ze třetího místa tabulky bod na druhou Olomouc a 11 bodů na vedoucí Plzeň, která od 20:00 hraje v Uherském Hradišti se Slováckem.

Slavia - Dukla 5:0, 14. kolo HET ligy (18.11. 2017)

Druhé místo v tabulce si pojistila olomoucká Sigma. Ta porazila Zlín 2:0 a prodloužila tak sérii neporazitelnosti na jedenáct zápasů. O výhře Sigmy rozhodli Tomáš Chorý s Martinem Hálou. Zatímco Chorý skóroval už v 7. minutě, střídající Hála se prosadil až v závěru po pouhých třech minutách na hřišti. Zlín tak stále čeká na první vítězství z venku.

"Jedním slovem spokojenost s předvedeným výkonem a samozřejmě i se třemi body," řekl trenér Olomouce Václav Jílek. "Náš výkon byl špatný, kazili jsme, byli jsme bázliví a málo jsme běhali. Naši hráči byli určitě horší, musíme si to vyříkat. Bylo to rozdílné nasazení, než když jsme v Olomouci hráli třeba s Kodaní v Evropské lize," přidal kouč Zlína Bohumil Páník.

Fotbalisté Liberce porazili ve 14. ligovém kole Ostravu 2:1. Domácí poslal ve třetí minutě do vedení Radim Breite, ve 13. minutě srovnal Tomáš Mičola, ale v 71. minutě rozhodl střídající Radek Voltr. Slovan vyhrál nad Baníkem pátý z poslední šesti ligových zápasů a v tabulce se vrátil před Spartu. Naopak slezský nováček protáhl čekání na vítězství na třináct kol a klesl o skóre na poslední místo.

Hráči Brna vybojovali vítězství 1:0 nad Teplicemi, přestože hráli od 40. minuty bez vyloučeného Francise Koného. I v oslabení však čtyři minuty před koncem zařídil důležitý zisk tří bodů Michal Škoda. Brno se tak dostalo ze dna tabulky, Teplice ani na sedmý pokus venku nevyhrály.

"Jsme rádi za výhru, tři body jsme potřebovali. Podali jsme velmi dobrý, kompaktní a bojovný výkon, který rozhodl," neskrýval spokojenost trenér Brna Roman Pivarník.

V neděli porazila Karviná pod novým koučem Vlkem Jablonec 2:1 a po stejném výsledku si tři body ze hřiště Mladé Boleslavi odvezli do Prahy hráči Bohemians.

Už v pátek porazila Sparta díky trefě Václava Kadlece z už 4. minuty hry Jihlavu.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)

Branky: 90.+10 Reinberk - 17. a 71. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Myška. ŽK: Kubala, Navrátil - Kopic, Limberský. Diváci: 4302.

SK Slavia Praha - Dukla Praha 5:0 (2:0)

Branky: 9. a 32. Škoda, 55. a 65. Zrmhal, 82. Souček. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hájek. ŽK: Stoch - Tetour, Rada. Diváci: 10.505.

SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 7. Chorý, 84. Hála. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Moláček. ŽK: Mehanovič (Zlín). Diváci: 4159.

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 3. Breite, 71. Voltr - 13. Mičola. Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Pospíšil. ŽK: Voltr, Bosančič - Morgan, Mičola. Diváci: 4875.

FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 86. Škoda. Rozhodčí: Jílek - Kotík, Kubr. ŽK: Gomes, Pilík, Koné, Škoda - Fillo, Šušnjar. ČK: 40. Koné. Diváci: 3218.

AC Sparta Praha - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 4. V. Kadlec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Costa, Dúbravka - Klíma. Diváci: 7165.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)