11. 3. 2018

Sparta v premiéře pod koučem Hapalem v Karviné remizovala

Čtyřmi zápasy pokračuje v sobotu 20. kolo fotbalové HET ligy. Premiéru na laviččce Sparty si v Karviné odbyl trenér Pavel Hapal. Jeho svěřenci nakonec vezou na Letnou pouze bod za remízu 1:1.

Fotbalisté Slovácka porazili Bohemians 1905 1:0. Vyrovnané utkání rozhodl v 79. minutě Vlastimil Daníček. Tým z Uherského Hradiště porazil doma v nejvyšší soutěži "Klokany" pošesté za sebou a o skóre se dostal ze sestupové předposlední příčky na čtrnácté místo v tabulce. Pražané potřetí po sobě venku prohráli 0:1 a zůstali sedmí.

Sparta v premiéře pod novým trenérem Pavlem Hapalem remizovala v Karviné 1:1. Vítězný debut nástupce odvolaného italského kouče Andrey Stramaccioniho překazil tři minuty před koncem Tomáš Wágner, který svým osmým gólem v ligové sezoně prodloužil karvinskou sérii bez porážky na pět kol. Pražané vedli brankou Guélora Kangy, ale v závěru byli potrestáni za pasivnější výkon. Potřetí za sebou jen remizovali 1:1 a jejich ztráta na druhé místo může opět narůst.

"Odehráli jsme velice slušný první poločas. Jeden gól jsme dali, škoda, že jsme nevyužili ještě jednu šanci. Těch šancí ale bylo poskrovnu z obou stran. Do defenzivy jsme pracovali slušně, udělali jsme jednu chybu za zápas a inkasovali jsme. Karviná tohle dokáže trestat. Je to ztráta, když dostanete gól tři minuty před koncem. Na druhou stranu máme před sebou derby a budeme se snažit to zvládnout. Co se týče nasazení a bojovnosti, to bylo v pořádku, chyběla mi trochu větší kvalita a přehled ve finále," komentoval první zápas v roli trenéra Sparty Pavel Hapal.

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v Brně jasně 3:0. V druhém utkání pod novým koučem Jozefem Weberem se dočkali prvních bodů a ukončili neúspěšnou šňůru, která se zastavila na šesti ligových porážkách. Hosté dali všechny góly už v první půli, kdy se dvakrát trefil Jiří Valenta a po něm Lukáš Pauschek. Boleslav přeskočila Brno v tabulce a je dvanáctá. Zbrojovka ztrácí na soupeře bod a propadla se o skóre na sestupovou patnáctou příčku.

Teplice porazily doma Zlín 2:1. Svými premiérovými góly v nejvyšší soutěži se o to postarali devatenáctiletí mladíci Alex Král a Patrik Žitný. Za "Ševce" na průběžných 1:1 srovnal Petr Hronek. Teplice poprvé na jaře vyhrály, zatímco Zlín získal po zimní přestávce jediný bod a neuspěl ani ve druhém utkání pod novým trenérem Vlastimilem Petrželou.

V páteční předehrávce Jihlava vyhrála i čtvrtý jarní zápas, ve 20. kole první ligy zvítězila 3:1 na hřišti Dukly. Strůjcem vítězství byl lotyšský útočník David Ikaunieks, který první gól dal a na druhý nahrál Lukáši Zoubelemu. Výhru zpečetil Jozef Urblík, v závěru snížil Jan Holenda. Po zimě poslední Vysočina sbírá body a je nyní v tabulce devátá, Dukla naopak ztratila body popáté za sebou a je dvanáctá.

Výsledky 20. kola HET ligy:

FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 1:3 (0:2)

Branky: 85. Holenda - 10. Ikaunieks, 30. Zoubele, 69. Urblík. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vít. ŽK: Podaný - Ljovin, Fulnek, Ikaunieks. Diváci: 1154.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 79. Daníček. Rozhodčí: Zelinka - Myška, Fišer. ŽK: Daníček - Tetteh. Diváci: 4019.

MFK Karviná - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 87. Wágner - 24. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Dresler. ŽK: Budínský, Panák - M. Frýdek. Diváci: 4833 (vyprodáno).

FC Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

Branky: 2. a 19. Valenta, 30. Pauschek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák (oba Boleslav). Diváci: 4122.

FK Teplice - FC Fastav Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 17. Král, 58. Žitný - 48. Hronek. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Melichar. ŽK: Soungole - Kopečný, Gajič, Džafič. Diváci: 2156.

FK Jablonec - FC Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 50. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 3420.

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 3:1 (0:0)

Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14.117.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý. Bez karet. Diváci: 9245.