23. 5. 2018

Sparta vyhrála Ondrášovka Cup v kategorii U12

Vysoké Mýto hostilo třetí ze seriálu šesti finálových turnajů 6. ročníku Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR, věkových kategorií U8 – U13. Do Vysokého Mýta zamířili nejlepší fotbalisté kategorie U12 a první letošní triumf si odvezli hráči pražské Sparty. 

Ondrášovka Cup pro ročník 2017/2018 změnil systém turnaje tak, že každý finálový turnaj má na programu v první hrací den utkání ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým. První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají vždy v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění.

V základních skupinách se podařilo zvládnout pětici utkání bez ztráty bodu Hradci Králové. Dvanáctiletí hráči Hradce chtěli navázat na úspěch svých o rok mladších kamarádů, kteří před týdnem ovládli v Českých Budějovicích turnaj své věkové kategorie. Hradec Králové zvítězil ve všech duelech ve skupině a do Zlaté skupiny si přenesl i tři body za výhru nad Sigmou Olomouc. Bez porážky a s jednou remízou prošli skupinou také SFC Opava (3:3 s Karvinou) a Bohemians (1:1 se Slováckem).

 

Do osmičlenné Zlaté skupiny si týmy přinesly výsledek s druhým postupujícím ze základní skupiny a sehrály tak dalších šest utkání. Pozdější vítězové ze Sparty už v základní skupině jednou zaváhali, když prohráli s Vlašimí 0:1. Ale další výsledky ve skupině Sparty už byly impozantní – 3:0, 5:0, 6:0 a 7:0. Ve Zlaté skupině už Sparta žádnou porážku nepřipustila a ztratila body jen po remízách s Hradcem Králové 1:1 a Zbrojovkou Brno 0:0. Před očima patronů turnaje, trenérů mládežnických reprezentací Václava Kotala a Jiřího Vorlického, si tak Sparta došla pro prvenství a tím i cennou trofej. K vítězství potřebovala Sparta 14 bodů. Další pořadí pak bylo velmi těsné, Bohemians na druhé a Dynamo České Budějovice na třetí místo posunul zisk třinácti bodů. Další třináctibodový tým, Hradec Králové, zůstal těsně pod stupni vítězů čtvrtý.

POŘADÍ KATEGORIE U12:

1. AC Sparta Praha 14

2. Bohemians 1905 13

3. Dynamo České Budějovice 13

4. FC Hradec Králové 13

5. FC Zbrojovka Brno 11

6. SK Slavia Praha 10

7. Slezský FC Opava 3

8. FC Sellier & Bellot Vlašim 3

 

Nejlepší brankář: Martin Nevyjel (FK Mladá Boleslav)

Nejlepší střelec: Michal Kroupa (SK Slavia Praha)

Nejlepší hráč: Daniel Rus (AC Sparta Praha)

 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák

U9 Hradec Králové 2. - 3. 6. Jan Suchopárek, Ondřej Lípa

U10 Benešov 26. – 27. 5. Luboš Kozel, Tomáš Maruška