10. 5. 2022

Sparta vyhrála v Kroměříží Planeo Cup kategorie U11

Fotbalisté Sparty v kategorii U11 si připsali vítězství ve finálovém turnaji Poháru mládeže FAČR PLANEO CUPU. V Kroměříži dokázali zvládnout celý turnaj bez jediné porážky a body ztratili malí Sparťani jen v utkání s Dynamem České Budějovice.

Po zaváhání v kategorii U13, kdy se Sparta nedostala do finálové skupiny, tak obhájci posledních tří celkových triumfů v Poháru mládeže FAČR získali letošní první trofej.    

V Kroměříži se některý z finálových turnajů PLANEO CUPU uskutečnil vůbec poprvé a celý turnaj provázela skvělá atmosféra. Stejně jako u všech ostatních věkových kategoriích, tak i v U11 je ve finálovém turnaji rozdělených 24 týmů do čtyř skupin po šesti, kde mužstva hrají ve skupině systémem každý s každým. Výsledky v základních skupinách pak jednotlivé týmy zařadí do Zlaté, Stříbrné a Bronzové skupiny, přičemž v té Zlaté se hraje o turnajové prvenství.

Do Zlaté skupiny se bez jediné ztráty kvalifikovaly dva týmy, když mladíci AC Sparta Praha a Hanácké Slavie Kroměříž vyhráli všechna utkání v základní skupině, a tudíž šli do finálových klání s nejlepší bilancí. Další dvě základní skupiny registrovaly na první příčce Baník Ostrava a pražskou Slavii, když oba týmy ale ztratily. Baník nestačil na Bohemians Praha a Slavia remizovala se Slovanem Liberec. Tyto ztráty si ale Baník ani Slavia do Zlaté skupiny nepřinesly, protože se do ní započítávaly jen výsledky s druhým ve skupině. Zlatou skupinu ještě doplnila čtyři družstva z druhých míst Sigma Olomouc, Zbrojovka Brno, FC Slovácko a Dynamo České Budějovice.

 

Ve Zlaté skupině vládla Sparta, která naplno nebodovala jen v utkání s českobudějovickým Dynamem, s nímž remizovala 1:1. Klíčovým se ukázalo být vítězství 2:0 nad největším rivalem Slavií, která obsadila v pořadí turnaje o pouhý jeden bod 2. místo. Bronzovou medaili si na jih Čech odváží Dynamo České Budějovice.   

Turnaj navštívil regionální patriot a rodák z nedalekého Hulína Zdeněk Zlámal. Brankář, který působil nejen v českých klubech, ale i v zahraničí, před necelým rokem ukončil svou aktivní kariéru. „Hulín je můj domov, tady jsem doma, tady jsem vyrůstal a tady v Kroměříži jsem odehrál spoustu utkání v mládeži i v dospělosti a jsou to zážitky, na které se nedá zapomenout. Mně se projekt hrozně líbí. Myslím si, že pro mladé nadcházející hvězdy je to výborné. Taky jsem byl malý a podobné akce si pak nesete svou kariérou, vzpomínáte na ně a jsou to nejkrásnější zážitky. Tady se setkávají týmy z celé České republiky a můžou si porovnat, jak jsou konkurenceschopné i proti velkým klubům jako Sparta nebo Slavia. A to je pěkné.“

Pozitivními slovy na adresu Poháru mládeže FAČR PLANEO CUPU nešetřil ani regionální trenér mládeže ve Zlínském kraji Petr Zapletal. „My jsme rádi, že projekt zavítal i k nám a vážíme si toho. Ve Zlínském kraji vyrůstali juniorští reprezentanti a pracujeme, jak nejlépe můžeme. Máme v kraji dva velké týmy, Zlín a Slovácko, a tady pak za nimi následuje Kroměříž. Pereme se sice s úbytkem dětí, ale máme projekty, které se snaží ten úbytek brzdit. Ale pořád platí, že kdo chce hrát a má fotbal rád, tak si cestu na hřiště najde.“

PLANEO CUP 2022, KATEGORIE U11 – KONEČNÉ POŘADÍ

 1. AC Sparta Praha 19
 2. SK Slavia Praha 18
 3. SK Dynamo České Budějovice 13
 4. FC Baník Ostrava 9
 5. FC Zbrojovka Brno 7
 6. 1.FC Slovácko 6
 7. Hanácká Slavia Kroměříž 6
 8. SK Sigma Olomouc 4         

Nejlepší hráč

 • Štěpán Židlík – Hanácká Slavia Kroměříž

Nejlepší střelec

 • Tomáš Hašler – AC Sparta Praha

Nejlepší brankář

 • Dominik Jeřábek – SK Slavia Praha

DALŠÍ FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP 2022

 • U10: 14. - 15. 5. Uničov
 • U12: 21. - 22. 5. Tábor
 • U9: 28. - 29. 5. Znojmo
 • U8: 4. - 5. 6. Benešov

Další informace naleznete na www.planeocup.cz