17. 9. 2018

Sparta vyhrála v Ostravě 1:0 a poskočila na třetí místo

8. kolo FORTUNA:LIGY bylo zakončeno dohrávkou Sparty na hřišti ostravského Baníku. Dosud neporažení hosté potvrdili roli papírového favorita a vydřeli díky trefě Tetteha z druhého poločasu těsnou výhru 1:0. V tabulce je tak Sparta třetí bod za vedoucí Slavií a druhou Plzní.

Fotbalisté Sparty vyhráli v dohrávce 8. kola v Ostravě 1:0 a jako poslední tým soutěže nadále zůstávají neporaženi. Letenské posunul na třetí místo tabulky gólem ze 77. minuty Benjamin Tetteh. Baník před téměř patnácti tisíci diváky doma prohrál po devíti zápasech a připsal druhou porážku z posledních dvanácti ligových kol.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 77. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Hájek, Flimmel. ŽK: Diop, Fillo, Pazdera, J. Šašinka - Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič. Diváci: 14.212.

Slavia sice nastoupila k nedělnímu zápasu na Slovácku bez zraněných opor Škody, Sýkory, Jugase nebo Deliho, ale i tak si došla pro jasné vítězství. Rozhodly o něm góly Kúdely, Coufala a Tecla. Domácí trefili tyč a břevno a až v závěru snížil z pokutového kopu Daníček. Slavia v lize na soupeřově hřišti inkasovala po 758 minutách, čímž stanovila nový rekord nejvyšší soutěže. Dosavadní maximum patřilo Spartě, která v roce 1997 nedostala venku gól 725 minut.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Daníček z pen. - 26. Kúdela, 30. Coufal, 57. Tecl. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Caletka. ŽK: Kubala, Daníček, Hofmann - Bořil. Diváci: 5627.

Fotbalisté Jablonce nečekaně prohráli s Mladou Boleslaví 0:3. Severočeši podruhé za sebou nebodovali a nedokázali se dobře naladit na čtvrteční premiérový zápas ve skupině Evropské ligy na půdě Rennes. Hosty poslal do vedení v 28. minutě Tomáš Přikryl, o šest minut později dal osmý gól v ligové sezoně nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko a po pauze se trefil Ladislav Takács. Mladá Boleslav se na soupeře bodově dotáhla v tabulce.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:2)

Branky: 28. Přikryl, 34. Komličenko, 67. Takács. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Kubr. ŽK: Holeš, Doležal - Konaté, Ladra, Mareš. Diváci: 3011.

Fotbalisté Teplic utnuli pětizápasové čekání na výhru, když doma v osmém kole první ligy udolali Karvinou 2:1. Domácí už v prvním poločase poslali do dvoubrankového vedení Patrik Žitný a David Vaněček, hosté po změně snížili díky Ericovi Ramírezovi, ale na srovnání už nedosáhli. Teplice tak v pěti vzájemných zápasech dosud ztratily jen dva body.

FK Teplice - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 31. Žitný, 38. Vaněček - 79. Ramírez. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Král - Ramírez, Ba Loua, Panák. Diváci: 2628.

Fotbalisté Dukly při soutěžní premiéře trenéra Romana Skuhravého doma porazili Liberec 2:0 a v osmém kole FORTUNA:LIGY získali premiérové body v sezoně. Pražané zůstávají poslední v tabulce, ale už jen o skóre za Olomoucí. Slovan vyšel naprázdno po pěti utkáních a klesl na deváté místo. Na Julisce se gólově prosadili v 62. minutě Černohorec Uroš Djuranovič a v 88. minutě střídající Slovák Ivan Schranz z penalty.

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz z pen. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar. ŽK: Potočný (Liberec). Diváci: 2376.

Sobotní utkání v Příbrami rozhodla v druhém poločase trefa Miroslava Slepičky a nováček ve FORTUNA:LIZE tak po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil v neúplné tabulce na šesté místo. Naopak Sigmě nepomohla ani reprezentační přestávka a nadále se trápí. Hanáci prohráli v lize už pošesté za sebou a jsou stále předposlední.

Josef Csaplár (trenér Příbrami): "Pro nás důležité vítězství, zasloužené, vydřené, i když zápas byl vyrovnaný. Teď jsme v přechodu, v době pomatouškovské, o to je to pro nás důležitější. Největší plus dnešního utkání je udržená nula."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Z celkového pohledu jsme odehráli dobrých 30 minut. Byli jsme jednoznačně lepší, měli jsme tam šance, ale neproměnili jsme. Pak soupeř srovnal hru a bylo to rozhárané. Soupeř se pak dostal do jediné šance a z ní skóroval. Nám chyběla větší vůle, odhodlání, agresivita a touha utkání zlomit."

1. FK Příbram - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 58. Slepička. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Antoníček. ŽK: Slepička, Mingazov, Tregler - Zahradníček, Kalvach, Jemelka. Diváci: 4825.

Fotbalisté Plzně v osmém kole zdolali nováčka Opavu 1:0 až díky penaltě Patrika Hrošovského z 87. minuty a doma vyhráli i čtvrtý zápas v sezoně. Obhájci titulu se vrátili do čela neúplné tabulky o dva body před Zlín a tři body před Slavii, která má k dobru nedělní duel na půdě Slovácka.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Zápas jsme si zkomplikovali víceméně sami. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme dvakrát mohli dát gól. To mužstvo ukázalo charakter a chtělo samozřejmě zvítězit. Věděli jsme, že čas běží a je to pro nás komplikovanější a komplikovanější. Nakonec naopak zase rozhodla situace, kterou nikdo neviděl překvapivě a nakonec byla penalta."

Ivan Kopecký (trenér Opavy): "Prohrát takovýmhle gólem čtyři minuty do konce z penalty není nic příjemného. Musím svoje hráče pochválit za to, jakým způsobem k tomu přistoupili a plnili pokyny, které jsme si řekli. Nevím, jestli byla penalta, já to neviděl. S tím se nedá nic dělat. Bylo to smolné, ale bolí to."

FC Viktoria Plzeň - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 87. Hrošovský z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vitner. ŽK: Hořava - Puškáč, Juřena. Diváci: 9636.

Páteční předehrávku mezi Bohemians 1905 a Zlínem rozhodl v 74. minutě střídající Petr Hronek, o pět minut později nedal domácí Martin Hašek mladší penaltu. Bohemians se Zlínem v lize nevyhráli podvanácté za sebou, po třech kolech nebodovali a jsou šestí.

Bohemians Praha 1905 - FC Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 74. Hronek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Černý. ŽK: Šmíd - Bartošák. Diváci: 4732.

Tabulka:

1.            Slavia                               8              7             0             1              21:4       21

2.            Plzeň                                8              7             0             1              14:6       21

3.            Sparta                               8              6             2             0             15:4       20

4.            Zlín                                    8              6             1             1             15:5       19

5.            Ostrava                             8              5             1             2             12:4       16

6.            Příbram                             8             3             2             3             13:14      11

7.            Bohemians Praha 1905  8             3             2             3             10:11     11

8.            Jablonec                           8             3             1             4              11:10     10

9.            Liberec                              8              2             4             2             8:8         10

10.          Mladá Boleslav               8             3             1             4             17:19      10

11.          Teplice                             8              2             3             3             11:15       9

12.          Slovácko                         8              3             0             5             10:15       9

13.          Karviná                            8              2             0             6             10:18       6

14.          Opava                              8              1             1             6              7:18         4

15.          Olomouc                          8             1             0             7              8:18         3

16.          Dukla                                8              1             0             7             6:19         3