10. 7. 2021

Startuje Fortuna Beach Soccer League 2021! Na úvod hned velká sobota

Je to tady! Už v sobotu 10. července odstartuje nový ročník Superligy v plážovém fotbale. Ta v novém roce ponese název Fortuna Beach Soccer League, jelikož novým generálním partnerem soutěže se stala Fortuna. 

Do bitvy o český titul se zapojí šest týmů – obhájce a pětinásobný šampion BS Bohemians Praha, dále BS Slavia Praha, BS Ladronka Praha, BS Dukla Praha, BS Villagers Uherské Hradiště a BSC Artful.

Letošního ročníku se nezúčastní týmy BSS Praha a BS Morgan Commando Teplice. Severočeský tým měl v plánu se zúčastnit pod názvem BS Atlético Most, ale svou účast nakonec na poslední chvíli odřekl. Slovenský tým BS ViOn bude tentokrát hrát pod názvem BSC Artful.

Šest týmů se v základní části utká každý s každým formou víkendových turnajů. Soutěž byla rozlosovaná v červnu v Portugalsku na reprezentačním srazu. Startuje se už tuto sobotu, která přinese hned šest zápasů! Všechny týmy se v nové Beach-areně na Radlické představí v úvodní hrací den hned dvakrát.

Program odstartuje už v 10 hodin zápasem mezi Ladronkou a Duklou. Na závěr dne se pak odehraje repríza posledních dvou finále a současných dvou nejlepších týmů v republice – Bohemians a Slavie. V neděli se pak odehrají další dva zápasy, do obou nastoupí Ladronka (proti Slavii a Villagers).

Jedno utkání se odehraje v pátek 16. července (Dukla – Artful). Další velký den je pak v plánu v neděli 18. července, kdy se odehraje pět duelů. Základní část se pak dohraje v úterý 20. července duelem Bohemians – Ladronka. „Klokani“ si ještě v průběhu české soutěže odskočí do Portugalska na Euro Winners Cup, obdobu Ligy mistrů v plážovém fotbale.

Čtyři nejlepší týmy postoupí do Final Four, které je v plánu v neděli 25. července. Stejně jako loni by ho měla odvysílat v přímých přenosech Česká televize.