28. 8. 2019

Startuje nový ročník Ondrášovka Cupu 2019/2020

Ve čtvrtek 29. srpna zazní na Stadionu Přátelství na pražském Strahově úvodní hvizd 8. ročníku Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR. Odstartuje tak maratón stovek zápasů, který vyvrcholí šesti finálovými turnaji na jaře příštího roku. 

Ambasadorem Ondrášovka Cupu bude opět všem dobře známý herec, režisér, všeuměl, a hlavně sportovec Jakub Kohák. Tváří prestižního poháru se stal kapitán reprezentace do 21 let a stoper Slovanu Liberec Matěj Chaluš.

Do 8. ročníku soutěže pro fotbalisty ve věku 8–13 let je přihlášeno víc jak 800 týmů Ty odehrají v sezóně 2019/2020 na 187 turnajů. Organizátoři počítají i letos s početnou účastí zajímavých hostů z řad fotbalových legend přímo na stadiónech včetně reprezentačního trenéra A týmu ČR Jaroslava Šilhavého.

Celkově by před jejich zraky mělo předvést své schopnosti a dovednosti víc než 16 000 nadějí českého fotbalu. Letos podruhé odvysílá Ondrášovka Cup také Česká televize. I tentokrát bude moderátorem a zároveň dalším ambasadorem projektu známý fotbalový komentátor Pavel Čapek.

„Jsem rád, že moje spolupráce s Ondrášovka Cupem bude pokračovat. Televizní diváci by se měli dozvědět, jak širokou a kvalitní mládežnickou základnu má český fotbal. Ondrášovka Cup je projekt, který má svůj veřejnoprávní přesah,“ vysvětluje Čapek.

Oficiální tváří Ondrášovka Cupu 2019/2020 se pro tento ročník stal Matěj Chaluš ze Slovanu Liberec, který je zároveň i kapitánem české reprezentační jednadvacítky.

„Nabídku stát se tváří Ondrášovka Cupu jsem okamžitě přijal, neváhal jsem ani vteřinu. Je to skvělý projekt, který umožňuje mladým talentům zjistit, jak jsou na tom ve srovnání se svými vrstevníky z celé republiky,“ řekl Matěj Chaluš, talentovaný obránce, který vyrostl ve Spartě a na ligové úrovni hrál už v 17 ti letech také za Příbram, Slavii a Mladou Boleslav. Matěj Chaluš ve své roli navazuje na své předchůdce Václava Černého, Martina Haška nebo Jana Matouška.

„Na období, kdy jsem hrál fotbal ještě jako žák, moc rád vzpomínám. My jsme takové turnaje jako Ondrášovka Cup. Ale když jsme hráli nějaký turnaj, tak jsme z toho měli radost a užívali si to,“ vzpomíná na své žákovské fotbalové roky Matěj Chaluš a současně dává návod mladým fotbalistům.

„Kolem fotbalu je hodně nástrah. Je důležité se fotbalu držet, nechytnout se nějaké party kamarádů třeba ze školy a pořád chtít. A taky je potřeba fotbal milovat.“

Od roku 2013 se k projektu přihlásilo mnoho osobností, které se staly jeho ambasadory.

Patří sem mimo jiné Jaroslav Hřebík (sportovní ředitel AC Sparta Praha), Josef Hušbauer (reprezentant ČR, hráč SK Slavia Praha), Tomáš Hübschman (bývalý reprezentant ČR a hráč FK Jablonec), Stanislav Vlček (bývalý reprezentant ČR a legenda pražské Slavie) nebo Jakub Kohák (herec, režisér a velký fotbalový fanda a „odborník“).

To, jaký význam představuje Ondrášovka Cup v mládežnickém fotbale, potvrdili svými návštěvami jednotlivých turnajů mimo jiné Tomáš Ujfaluši, Jaromír Blažek, Jiří Kotrba, Karel Poborský, Petr Kouba, Radek Bejbl, Luboš Kozel, Karel Krejčí, Verner Lička, Marek Kulič, Marek Heinz, Pavel Hapal, Milan Baroš a mnoho dalších.

Celkové prvenství obhajuje pražská Sparta, která ovládla poslední tři ročníky Ondrášovka Cupu. Mladí Sparťani se dočkají předání trofeje pro vítěze o přestávce ligového utkání AC Sparta Praha – Sigma Olomouc, které se hraje v Generali Areně na Letné v neděli 1. září od 19:00 hodin.

„Na další ročník Ondrášovka Cupu se velmi těším. Je skvělé, že se nám daří ho stále rozvíjet. Vidíme v této práci velký smysl a cítíme velice pozitivní odezvu jak od mladých hráčů, tak jejich rodičů a fotbalových legend,“ uzavírá za generálního partnera turnaje, společnost ONDRÁŠOVKA a.s., generální ředitel Libor Duba.

Bližší informace najdete na stránkách www.ondrasovkacup.cz a na facebookových stránkách turnaje.