Historicky první ročník Memoriálu Josefa Šurala určený pro fotbalisty do sedmnácti let hrajících krajské soutěže dospěl do úplného závěru. V rámci dopoledního souboje o konečnou třetí příčku se z vítězství 3:2 radovali fotbalisté Jihomoravského KFS. Ti v zápase proti Pardubickému KFS sice vedli již 2:0, avšak po vyrovnání Východočechů musel rozhodnout svým druhým gólem v zápase David Jochman.

Finálový duel pak přinesl souboj Plzeňského KFS proti Středočeskému KFS. Zatímco semifinálové souboje skončily po vyrovnaných průbězích až po penaltách, finále vyznělo jednoznačně ve prospěch Středočeského KFS. Především díky čistému hattricku Michala Prusíka vyhráli Středočeši zcela zaslouženě 4:0.

Plzeňský KFS – Středočeský KFS 0:4 (0:4)

Branky: 9., 11. a 43. Prusík, 45. Buchta. Rozhodčí: Zima – Štěrba, Přívratský. ŽK: Ferenc (Plzeňský KFS).

Plzeňský KFS: Tomíšek – Byron (40. Salai), Bednář (46. Hrdlička), Havlík (46. Brabec, 58. Šubrt), Kolář (40. Ferenc) – Roháč, Filo (51. Lajbl) – Smola (40. Soukup), Hönig, Skalský – Svoboda.

Středočeský KFS: Mis – Neméth, F. Ježek, Zemek, Obermajer (72. Sedláček) – Čermák (72. Matějovský), Horák – Lam Nguyén Túng (60. Horák), M. Ježek, Buchta (60. Chlasták) – Prusík (52. Rychlovský).

Finále mezi Plzeňským a Středočeským KFS mělo až nečekaně hladký průběh. Středočeši se po velmi krátkém oťukávání dostali již v 9. minutě do vedení, když zpětnou přihrávku od brankové čáry zužitkoval střelou z malého vápna nehlídaný Michal Prusík. Za necelé dvě minuty to navíc bylo již 2:0 a opět u toho byl Michal Prusík, který svou druhou branku zaznamenal hlavou po centru z pravé strany.

Opaření Západočeši na dlouhé minuty vypadli zcela z role a na hřišti bylo prakticky jen jedno mužstvo. Fotbalisté Středočeského KFS si postupně vytvářeli další šance a necelých pět minut před koncem poločasu dokonal hattrick další povedenou střelou Michal Prusík. Aby toho nebylo úplně málo, v probíhající 45. minutě se po dalším vyšachování defenzivy soupeře prosadil do odkryté brány kapitán Petr Buchta a do kabin se tak odcházelo za stavu 4:0 pro Středočechy.

Druhý poločas i vzhledem k velkým počtům střídání a rozhodnutému stavu další góly nepřinesl, přesto bylo vítězství Středočeského KFS zcela zasloužené.

„O našem finálovém vítězství rozhodla efektivita z prvního poločasu, kdy jsme dokázali v úvodu zápasu proměnit naše šance. Na soupeře jsme byli dobře připraveni, znali jsme jeho silné stránky. Memoriál Josefa Šurala se ukázal jako skvělý projekt a jsem moc rád, že jsme ho dokázali vyhrát. Tento turnaj hraje taková ta ohrožená skupina mladších dorostenců a právě podobný projekt by je mohl přimět k tomu, aby s fotbalem nekončili a aby ta skupina již tak ohrožená nebyla,“ hodnotil turnaj trenér vítězného týmu Milan Kormaník.

Pardubický KFS – Jihomoravský KFS 2:3 (2:2)

Branky: 52. a 59. Kosina – 18. a 82. Jochman, 34. Novák. ŽK: Švestka, Jochman, Lucký, Rauš (všichni JmKFS). Rozhodčí: Štěrba – Zima, Přívratský.

Pardubický KFS: Novák – Navrátil (46. Kaščák), Dolníček, Netolický (83. Veselý), Šantrůček (46. Franc), Müller (22. Šafránek, 72. Čermák), Peterka (46. Vít), Kvapil, Halbich (46. Otradovský, 72. Vosáhlo), Kosina, Sova.

Jihomoravský KFS: Šišma – Kyněra, Jochman, Lucký, Švestka (62. Volf), Haminger, Petkovský, Novák, Tkáč, Sedláček, Rauš.

Dopolední zápas o třetí místo měl velmi podobně dramatický průběh jako obě středeční semifinále. Zástupci Jihomoravského KFS se postupně během prvního poločasu dostali do dvoubrankového vedení, když se nejprve v 18. minutě trefil Jochman a poté ve 34. minutě Novák.

Avšak Pardubický KFS dokázal v úvodní čtvrthodině druhé půle skóre po dvou zásazích Kosiny srovnat a dlouhé minuty to pak vypadalo, že utkání dospěje do penaltového rozstřelu. Necelých deset minut před koncem ale zaznamenal svůj druhý gól v zápase David Jochman a Jihomoravský KFS nakonec zvítězil 3:2.