Řídící komise pro Čechy

28. 10. 2022

Setkání klubů ŘKČ s vedením FAČR

Financování, ale také legislativa, otázka rozhodčích, zvyšující se agresivita během zápasů i další problematika byly náplní setkání klubů z ČFL a divizí skupin A, B a C s vedením Fotbalové asociace České republiky v čele s předsedou Petrem Fouskem.

Setkání účastníků soutěží Řídící komise pro Čechy se uskutečnilo ve čtvrtek v podvečer v pražském hotelu Pyramida a mělo výrazně pracovní charakter.

Vedle prvního muže českého fotbalu byli přítomni i druhý místopředseda Jan Richter, generální sekretář Michal Valtr, před účastníky vystoupili rovněž technický ředitel asociace Zdeněk Psotka, finanční ředitel Michal Šembera či ředitel právního oddělení Martin Procházka.

Představen byl rovněž nový předseda Komise rozhodčích ŘKČ, kterým byl jmenován na posledním jednání VV FAČR Rudolf Špoták.

Generální sekretář Michal Valtr ve svém vystoupení mimo jiné zdůraznil, že zástupci klubů se mohou se svými dotazy a připomínkami obracet přímo na FAČR, které je připraveno na úzkou komunikaci ohledně různé problematiky.

Kluby zajímalo především financování, ale po posledních událostech se jednáním táhla rovněž problematika zvyšující se agresivity. Předseda disciplinární komise Michal Volf apeloval na kluby, aby se chováním svých hráčů, trenérů a dalších členů týmů významně zabývaly.

Nesmí se opakovat podobné excesy, jaké v tomto týdnu musela disciplinární komise projednat. Předseda ŘKČ Martin Drobný zdůraznil, že podobné přečiny se budou nadále tvrdě trestat.