Hl. město Praha

17. 9. 2016

Sporťáček: Fotbalové městečko bylo vidět

Sporťáček. Tradiční událost desítek nejrůznějších sportů, mezi kterými nemohl fotbal chybět. Na břehu Vltavy v pražském Braníku nejen, že nechyběl, ale byl vidět díky fotbalovému městečku. To připravil Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s kluby ABC Braník, AC Sparta Praha, FK Dukla Praha FK Viktoria Žižkov a SK Slavia Praha.

Praha přináší rodičům a jejich dětem mnoho možností nejen sportovního vyžití. Právě akce podobné Sporťáčku přinášejí mnoho druhů náplně volnočasových aktivit na jedno místo a je tak jednodušší se mezi nimi zorientovat a vybrat si.

Proto na akci nemohl chybět Pražský fotbalový svaz se svým promo týmem. Právě stanoviště PFS a dalších fotbalových klubů vytvořilo fotbalové městečko, kde si děti mohly vyzkoušet fotbalové činnosti pod vedením zkušených trenérů a rodiče najít informace například o nejbližším klubu k jejich bydlišti. Vyvrcholil tak i celoroční projekt PFS – Praha město fotbalu.

„V Praze se o fotbalovou mládež stará více než 80 klubů, což potvrzuje postavení fotbalu. I proto jsme pro tento roky, díky podpoře magistrátu hlavního města Prahy, připravili pro Pražany projekt – Praha město fotbalu. A na rodinných festivalech v Praze jsme opravdu ukázali, že Praha fotbalem žije. Nejinak tomu bylo na Sporťáčku, kde ve spolupráci s fotbalovými kluby jsme vytvořili fotbalové městečko, díky čemuž fotbal nešlo přehlédnout,“ zhodnotil sobotní den marketingový manažer PFS Jan Gruber.

Na návštěvníky festivalu sportu na břehu Vltavy ve sportovním areálu v Braníku čekala na návštěvníky stanoviště vybraných pražských fotbalových klubů. Děti do svých řad lákaly kluby - ABC Braník, AC Sparta Praha, FK Dukla Praha FK Viktoria Žižkov a SK Slavia Praha. Do ostatních klubů směřoval rodiče s dětmi Pražský fotbalový svaz díky projektu – Můj první klub. Pro děti si PFS navíc nachystal reprezentační fotbalovou klec, fotbalový kulečník a na akce samozřejmě nechyběl ani maskot, lvíček Bruncvík.

Pražský fotbalový svaz, tak uzavřel své letošní putování po rodinných festivalech. Jak to na nich vypadalo, si můžete prohlédnout zde na videu

 

Nábory jsou však v Praze v plném proudu. Již příští týden se na území Prahy uskuteční první z akcí Měsíce náborů.

Hledáte-li vhodný klub také pro svou ratolest, podívejte se například na webové stránky www.mujprvniklub.cz, kde najdete spoustu informací o pražských fotbalových klubech s mládeží. A třeba si můžete najít ten nejbližší k vašemu bydlišti.