Hl. město Praha

3. 7. 2017

Na školách se vyučoval fotbal. Žáci se účastnili besed s fotbalisty

Poslední dny školního roku zpestřily žákům základních škol Řeporyje, Švehlova, Botičská a Jakutská fotbalové besedy organizované Pražským fotbalovým svazem ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Děti si vyzkoušely ukázkový trénink pod vedením zkušených trenérů mládeže a aktivně se zapojily do besed s významnými hosty ze světa fotbalu. Od nich pak za odměnu obdržely autogramy.

Cílem besed ve čtyřech pražských základních školách v Řeporyjích, Švehlově, Botičské a Jakutské bylo představit fotbal nejmladším žáčkům, ukázat jim, jak zábavný může trénink být a přiblížit možnosti, kde ve svém okolí můžou začít s fotbalovou kariérou.

Besed se kromě erudovaných mládežnických koučů, kteří dětem ukázali všeobecná průpravná a koordinační cvičení zaměřená na fotbal, zúčastnily také fotbalové osobnosti, jako například Stanislav Vlček, Michal Šmíd či Antonín Kinský. U mikrofonu se vystřídali Jan Weber, několikanásobný mistr Evropy a světa ve footbagu, a bývalý ligový kanonýr Petr Švancara.

 

„Sport je pro dnešní děti hrozně důležitý, proto besedy vnímám jako fantastickou záležitost. Je dobře, že mají podobné projekty takovou podporu od dalších subjektů, například od magistrátu,” chválil Petr Švancara.

Smysl besed ocenily i pedagožky ze zúčastněných základních škol. Ty se se Švancarou shodly v tom, že děti málo sportují a je nutné jim ukázat cestu, aby si získali vztah k pohybovým aktivitám.

„Myslím si, že se akce dětem moc líbila a byla pro ně zpestřením. Děti pochopí, že sport je pro ně dobrý. Čím víc takových akcí, tím budu radši,” nechala se slyšet učitelka a zástupkyně ředitele mateřské školy Jakutská Gabriela Vlčková.

Bývalý fotbalový útočník Stanislav Vlček, který se zúčastnil besedy v Řeporyjích, uvedl: „Z dětí vyzařovala radost, moc si to užívaly. A tak by to mělo být. Byla to skvělá akce.”

Kromě spousty zážitků a zmíněných podpisů si žáci z besed odnesli také další dárky od Pražského fotbalového svazu a letáky s podrobnějšími informacemi o nejbližších fotbalových klubech, kde můžou začít aktivně působit.

Projekt fotbalových besed bude pokračovat na půdě vybraných pražských základních škol znovu na podzim po zahájení nového školního roku. 

FOTOGALERIE

ZŠ Řeporyje

ZŠ Švehlova

ZŠ Botičská

ZŠ a MŠ Jakutská