Klatovy

31. 3. 2018

V DALŠÍM SERIÁLU TURNAJŮ SKONČILI JEN ROZDÍLEM SKÓRE DRUZÍ

   Ve středu 28.3.2018 se na umělém povrchu hřiště v Horní Bříze konal v pořadí již čtvrtý turnaj výběrů OFS U12 v rámci PKFS. Za chladného a deštivého počasí se hrálo jako obvykle jedno utkání na 20 minut s pětiminutovou přestávkou, vždy na dvou hřištích zároveň.

Mladší žáci okresního výběru U12 se přiblížili k celkovému vítězství rámci PKFS 

   Ve středu 28.3.2018 se na umělém povrchu hřiště v Horní Bříze konal v pořadí již čtvrtý turnaj výběrů OFS U12 v rámci PKFS. Za chladného a deštivého počasí se hrálo jako obvykle jedno utkání na 20 minut s pětiminutovou přestávkou, vždy na dvou hřištích zároveň.

    Náš výběr OFS Klatovy nastupoval hned k zahajovacímu utkání v 9:30 na hřišti č.2 proti výběru OFS Domažlice.

Na všech účastnících bylo znát první utkání na jaře v tomto turnaji. Kluci se z počátku nemohli prosadit brankově, i když příležitostí bylo dost. Nakonec půst ukončil Petr Poláček a zaslouženě jsme porazili Domažlice 1 : 0.

    K druhému utkání jsme na hřišti č.1 nastupovali proti výběru OFS Plzeň jih. Zpočátku byla hra vyrovnaná, ale postupem času se kluci dostali do převahy, kterou vyjádřili brankami Kortána a Panoše. V utkání jsme nakonec zvítězili nad výběrem Plzně jihu 2 : 0.

   Ihned po pětiminutové přestávce jsme nastupovali opět na hřišti č.1 proti výběru OFS Tachov. V utkání se kluci od začátku dostávali pod tlak po rychlých brejcích šikovných křídelních útočníku. Nevycházela nám střelba ze slibných příležitostí, a naopak soupeř trestal. Po dvou brankách již nebylo sil utkání zvrátit. Prozatím jsme měli ve všech turnajích vždy jedno utkání, které nám nevyšlo podle představ. V tomto utkání to bylo s výběrem OFS Tachov, které jsme nakonec prohráli 0 : 2.

   Dvouzápasový odpočinek vysloveně prospěl našemu výběru a plni odhodlání jsme nastupovali k našemu čtvrtému utkání v turnaji opět na hřišti č.1 proti výběru OFS Plzeň sever. Po rychlé a zároveň smolné brance, kterou jsme obdrželi, si kluci svoji hrou proti tomuto soupeři vynutili převahu, kterou také dokázali patřičně využít a dali soupeři nepopulárního „ bůra „. O branky se podělili Kortán, Kočiš, Kulhánek a oba Poláčkové. Konečný výsledek byl 5 : 1.

   Předposlední utkání v turnaji, proti výběru OFS Plzeň město slibovalo boj. Zápasy s tímto soupeřem byli na všech doposud odehraných turnajích těžké a totéž se dalo předpokládat i v tomto utkání. Skvělou hrou však naši kluci soupeře předčili v kombinacích a dostali jsme se brzy do vedení 2 : 0 po brankách obou Poláčků. Soupeř nestíhal zastavovat naše útoky a po jednom takovém po pravé straně přišel faul v pokutovém území a naši převahu s přehledem vyjádřil brankář Žežula proměněným pokutovým kopem. V utkání jsme jednoznačně dominovali a hladce vyhráli 3 : 0.

  Opět ihned po 5 minutové přestávce jsme nastupovali k poslednímu utkání v turnaji proti výběru OFS Rokycany. Také utkání s tímto soupeřem vždy slibuje určitý náboj, a to se potvrdilo i nyní. Vyrovnané rychlé utkání s množstvím příležitostí. Po jedné takové akci z pravé strany byl v pokutovém území nemilosrdně sražen náš útočník – ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá. Nedáš – dostaneš, to platilo za malou chvilku, kdy se hráči OFS Rokycany dostali po brejku před naši branku a bylo zle. prohrávali jsme 1: 0. bylo však ještě dost času a tak kluci zabojovali. Vše vzal na sebe Panoš a nekompromisně srovnal na 1: 1. Soupeř se nechtěl smířit s remízou a znovu udeřil. Opět to však byl Panoš, který srovnal na 2: 2. Trochu mrzí, že rozhodčí toto utkání ukončil před časovým limitem 20 minut s tím, že on má přesný čas. 

Vedoucí výběru, předseda trempské rady OFS Klatovy Václav Zahradník k průběhu turnaje uvedl: „Celkově na tomto turnaji hráči výběru OFS Klatovy opět přesvědčili, že patří do popředí celkové tabulky zatím odehraných turnajů. Před posledním turnajem, který se koná ve čtvrtek 26.4.2018 máme v celkovém hodnocení zatím 9 bodový náskok před výběrem OFS Rokycany  a reálnou šanci celkově vyhrát. Ještě však máme před sebou tento poslední turnaj a všichni věříme, že si kluci šanci reprezentovat Plzeňský kraj na finále Čechy v Praze ve dnech 24. a 25.2.2018 nenechají vzít.“ 

Výběr OFS Klatovy na tomto turnaji reprezentovali: 

Martin Kulhánek (Sušice), Martin Jiřina (Sušice), Lukáš Karas (Sušice), Adam Hubený (Sušice), Ondřej Kočiš (Horažďovice), Marek Mlnařík (Horažďovice), Benjamin Vacek (Nýrsko), Filip Toman (Nýrsko), Martin Lyer (Klatovy), Jiří Panoš (Klatovy), Jan Kortán (Klatovy), Štěpám Žežula (Klatovy), Jan Baxa (Klatovy), Petr Poláček (Klatovy), Pavel Poláček (Klatovy.              Trenérem výběru byl  Mgr.David Gajdůšek, asistoval mu Pavel Vacek (Nýrsko) a vedoucím výběru byl Václav  Zahradník. 

Celková tabulka 4.turnaje výběrů OFS U12  

1.OFS Tachov                   6   4   1   1   14:7    13bodů

2.OFS Klatovy                  6   4   1   1    13:5    13bodů

3.OFS Plzeň město         6   2   3   1    17:6      9bodů

4.OFS Rokycany              6   2   3   1    7:9        9bodů

5.OFS Domažlice            6   1   2   3    10:10     5bodů

6.OFS Plzeň jih                6   1   1   4    7:11      4body

7.OFS Plzeň sever          6   1   1   4     4:18      4 body

 

Tabulka - celková tabulka

Pořadí

Tým

Zápasy

Výhry

Remízy

Prohry

Skóre

Body

 

1

OFS KLATOVY

22

16

2

4

67

:

26

50

 

2

OFS ROKYCANY

22

13

4

5

62

:

42

43

 

3

OFS PLZEŇ MĚSTO

18

9

5

4

41

:

27

32

 

4

OFS PLZEŇ JIH

22

10

2

10

45

:

37

32

 

5

OFS TACHOV

22

7

4

11

32

:

52

25

 

6

OFS PLZEŇ SEVER

22

3

4

15

22

:

62

13

 

7

OFS DOMAŽLICE

18

3

3

12

24

:

47

12

 

Okresní výběry žáků

  • Výběr U 11 OFS Klatovy reprezentovali hráči z těchto klubů : SK Klatovy 1898 - Lajpold Denis,Gashi Denis,Moláček Martin; TJ Sušice - Bauer Václav,Kmec Andrej,Hubáček Marek; Start Luby - Pitra Jindřich,Novosad Matěj,Javorský Jonáš, Okula Nýrsko - Göndör Gabriel,Kamenský Dominik,Voráček Jan; SK Kovo Strážov - Mayer Lukáš,Truhlář Pavela FK Horažďovice - Pančenko Tomáš.Trenéři: Josef Juraši a Tomáš Janda.