Klatovy

23. 5. 2018

Národní finále okresních výběrů U12 - OFS KLATOVY POSTUPUJE DO CELOSTÁTNÍHO FINÁLE!!

Ve dnech 23. a 24.5.2018 v roli reprezentanta Plzeňského krajského fotbalového svazu vystupuje okresní výběr OFS Klatovy U12 (, ročník narození po 1.1.2006 a mladší), který vybojoval účast v národním finále Čechy - Západ . V Praze na hřišti Motorletu nevstoupil do turnaje vůbec špatně. V prvním duelu porazil výběr OFS Louny, po té brankou v poslední minutě podlehl Berounu a ve třetím zápase středečního dne remizoval s OFS Jablonec. Na závěr prvního hracího dne  si reprezentanti Pošumaví připsali na své konto druhé vítězství, tentokráte nad OFS Prachatice. Ve čtvrtek dopoledne čekali na výběr OFS Klatovy dva soupeři. Nejprve to byla Praha,která i v souboji s našim výběrem potvrdila svojí neporazitelnost a zvítězila 3:1. V posledním svém vystoupení v národním finále svěřenci trenéra Davida Gajduška a jeho asistenta Pavla Vacka zdolali výsledkem 5:2 OFS Karlovy Vary a bez ohledu na zbývající zápasy si společně s Prahou a zřejmě i s Berounem si tato trojice vybojovala postup do celostátního finále, které bude rovněž v Praze ve dnech 14.-15.6. K tomuto úspěchu patří všem, kteří se o něj zasloužili včetně vedoucího výběru Václava Zahradníka gratulace a poděkování za velmi úspěšnou reprezentaci kraje a našeho OFS Klatovy.

 V národním finále OFS Klatovy reprezentovali: J  Sušice :   KULHÁNEK Martin, JIŘINA Martin, KARAS Lukáš, HUBENÝ Adam, PIVETZ David; SK  Klatovy 1898 :LYER Martin, PANOŠ Jiří, KORTÁN Jan, BAXA Jan, POLÁČEK Pavel; FK Horažďovice : KOČIŠ Ondřej, MLNARÍK Marek; FK Okula Nýrsko :VACEK Benjamin; Dukla Janovice: DULKA Ondřej; Trenéři : Mgr.  Gajdušek David , Pavel Vacek ; Vedoucí : Václav Zahradník

 Výsledky :

OFS KLATOVY – OFS LOUNY 3:1.

Branky: 3. a 22.minuta Lukáš Karas(Sušice), 16.min. Hubený Adam(Sušice) 

 OFS BEROUN – OFS KLATOVY 1:0

Smolný zápas, který skončil šťastnu brankou v poslední minutě výhrou Berouna.

 OFS JABLONEC – OFS KLATOVY 1:1

V utkání měl výběr z Pošumaví řadu šancí skončil plichtou, když za Klatovy skóroval v 18.minutě z penalty Martin Kulhánek (Sušice).

 OFS KLATOVY – OFS PRACHATICE 2:1

Druhá výhra, o kterou se dvěma góly v 1. a 12.min. postaral Kulhánek(Sušice)

 PRAHA - OFS KLATOVY 3:1

S dosud suverénním domácím celkem národního finále sehráli naši kluci vyrovnanou partii. Za stavu 1:1 vyrovnal ve 13.Benjamin Vacek(Nýrsko)  na 1:1 Po té se klatovskému výběru zranil brankář a domácí dokázali vítězství strhnout na svojí stranu.

 OFS KLATOVY – OFS KARLOVY VARY 5:2

V závěrečném zápase na turnaji zvítězily Klatovy nad K. Vary když o branky kolektivu z Pošumaví se podělili: 2.Kulhánek(Sušice), 7.Benjamin Vacek (N7rsko), 9. Jan Kortán, 15.Mlnarík Pavel (Horažďovice) a 16.min. Panoš Jiří PK (Klatovy).