Klatovy

25. 5. 2018

Memoriál Vladimíra Betky, výběry OFS – národní finále - pásmo Západ

Václav Zahradník – vedoucí výpravy

Krajští vítězové kategorie U12 výběrů OFS se sešli ve dnech 23. – 24.5.2018 na Memoriálu Vladimíra Betky, finále Západ v Praze Jinonicích na hřišti SK Motorlet Praha. Účastníky tohoto dalo by se říci semifinále byli – FS Praha, OFS Beroun, OFS Klatovy, OFS Karlovy Vary, OFS Prachatice, OFS Louny a OFS Jablonec.

Hrálo se podle Pravidel fotbalu malých forem pro tuto věkovou kategorii ( 7 + 1 ), ale s úpravou hrací doby na

1 x 25 minut. hrálo se v jedné skupině turnajovým způsobem, současně na dvou hřištích. Pořadatelem – komisí mládeže FAČR určil pořadová čísla pro rozlosování a našemu výběru OFS Klatovy bylo vylosováno číslo 3. Ve hře byl postup do celostátního finále Memoriálu Vladimíra Betky, kam postoupí jen první tři družstva z tohoto turnaje.

Los rozhodl, že prvním soupeřem výběru OFS Klatovy byl výběr OFS Louny , hrálo se na hřišti B. Vstup do utkání se nám povedl a již ve 3.minutě jsme se ujali vedení 1:0, první branku tohoto turnaje vstřelil Karas. Soupeř stačil ještě korigovat na 1:1, ale poté jsme převzali iniciativu , kterou brankově vyjádřili ještě v 16.minutě Hubený a 22.minutě znovu Karas. utkání jsme vyhráli 3 : 1 a získali plný bodový zisk do turnaje.

Do druhého utkání jsme nastupovali proti výběru OFS Beroun na hřišti A. Již před zápasem bylo vidět, že soupeř to nebude jednoduchý. Náš výběr trochu zaskočil přístup hráčů Berouna, kteří byli v některých chvílích až přemotivováni v silovém pojetí. Snad relativně slabší první soupeř a trochu podcenění zapříčinilo, že trvalo dobrých 5 minut, než jsme vyrovnali hru. Posledních 7 minut bylo znát, že vyhraje ten, kdo promění svoji šanci a vstřelí branku. nakonec zde stoprocentně platilo nedáš – dostaneš. V poslední minutě jsme kopali roh a všichni jsme cítili, že strhneme vítězství na svoji stranu. Soupeř však roh odvrátil a podnikl rychlý proti útok, který naše obrana odvrátila na roh a role se obrátili. Dobře kopnutý roh z levé strany nikdo nehlavičkoval, ale bohužel propadl na nohu jednoho z hráčů Berouna a dokutálel se za brankovou čáru. Po rozehrání rozhodčí ukončil utkání. Smůla, na soupeře náš výběr určitě měl. Nakonec trenéři OFS Beroun nám večer přiznali, že z nás měli hodně velký strach. Co na plat, štěstí se přiklonilo k soupeři, je to kulaté a fotbal nemá logiku.

Ihned po malé přestávce jsme nastupovali ke třetímu utkání proti výběru OFS Jablonec na hřišti B. Soupeř začal ihned od začátku . Rychlé protiútoky byli na obou stranách. Do vedení však šli hosté. Vyrovnat se nám podařilo po penaltovém zákroku soupeře v pokutovém území. Exekuce se ujal Kulhánek a s přehledem v 18.minutě vyrovnal na 1:1. Kluci po vyrovnání ožili a útoky na hostující branku se valili jeden za druhým. Ihned ve 20.minutě trefil Kulhánek tyč, ve 22.minutě Poláček byl sám před brankářem, ale netrefil. Utkání skončilo 1:1 a zde jsme ztratili body.

K poslednímu, čtvrtému utkání prvního dne jsme nastupovali proti výběru OFS Prachatice. Vstup se opět povedl, protože již v 1.minutě jsme vedli 1:0. Autorem branky byl Kulhánek. Stejný hráč si autorství zopakoval ve 12.minutě. Soupeř ovšem korigoval, ale kluci měli stále převahu. Bohužel šance Panoše v 18. a 23.minutě, kdy byl sám před brankářem zůstaly nevyužité. V utkání jsme zvítězili 2:1 a připsali si druhý plný bodový zisk do tabulky.

Turnaj pokračoval druhý den ráno, kdy jsme na hřišti A nastupovali proti výběru FS Praha, který den předtím všechna svá utkání vyhrál. Od zahájení utkání na nás doslova vlétli, ale naši hráči se ryhle otřepali a ve 3.minutě přišla první šance, kdy se ocitl Kortán sám před brankou, ale trefil jen brankáře. Výběr Prahy se přesto po několika minutách se ujali vedení. vyrovnání přišlo ve 13.minutě, kdy se krásně trefil Vacek a bylo to 1:1. Poté jsme několik minut soupeře přehrávali. V 16.minutě střílel Karas těsně nad. Potom ale přišel zlomový okamžik. Po našem autovém vhazování se k míči dostal soupěř a po rychlém protiútoku se štěstím skóroval. To nás opět nezlomilo a útoky se střídali na obou stranách , šancí přibývalo. Při jednom rychlém protiútoku se však zranil náš brankář Ondra Dulka  a musel být ošetřován, natáhl si sval v třísle při protipohybu v reakci na střelu hostujícího útočníka. Bohužel z této střely jsme obdrželi třetí branku. protože Ondra nemohl pokračoval , postavil se do branky Kortán. Do konce utkání po ošetřování už moc nezbývalo a tak utkání skončilo prohrou 1:3.

Před námi bylo poslední utkání s výběrem OFS Karlovy Vary. Bylo to utkání kdo z koho, šlo o postup. Před utkáním jsme měli stejně 7 bodů, ale náš výběr měl lepší skóre (Klatovy 7:7, Karlovy Vary 6:9 ).Kluci do utkání dali vše a brzy jsme vedli 1:0, když se již ve 2.minutě trefil Kulhánek. Druhou branku vstřelil v 7.minutě Vacek a vedli jsme 2:0. Soupeř ovšem korigoval brankou na 2:1. Ale již v 9.minutě Kortán uklidnil hru svojí brankou na 3:1 a vše potvrdil v 15.minutě svojí branlou Mlnařík. Soupeř nestíhal a tak v 16.minutě po faulu byl nařízen pokutový kop, který s přehledem proměnil Panoš. Útok za útokem se valil na soupeřovu branku a kluci již věděli, že vítězství v tomto utkání a postup do finále mají ve své režii. V poslední minutě při našem rohu šel útočit i brankář Ondra Dulka, ale soupeř se dostal k míči a již jen korigoval na konečných 2:5.

"   V konečném pořadí jsme se umístili na postupovém třetím místě s 10 body a skórem 12:9. Dalším postupujícím do finále je vítěz FS Praha a druhý OFS Beroun. Kluci měli velkou podporu v rodičích, kteří se přijeli podívat a po zásluze oslavili postup rychlé dětské špunty. Do Prahy tedy pojedeme znovu. Finále se koná ve dnech 14. a 15.6.2018 opět na hřišti SK Motorlet Praha. tentokráte změří své síly 3 česká a 3 moravská družstva. Dva soupeře ze semifinále Západ známe a hráli jsme s nimi, takže kluci mohou jen překvapit a případné porážky ze semifinále oběma soupeřům oplatit. Celkově patří tomuto výběru poděkování za vzornou reprezentaci nejen okresu Klatovy, ale i jako zástupce Plzeňského kraje. Určitě nezklamali a zkušenosti z tohoto turnaje jim přijdou vhod již na finále za 3 týdny a poté ve své další kariéře ".

Národní finále okresních výběrů U12 - OFS KLATOVY POSTUPUJE DO CELOSTÁTNÍHO FINÁLE!!