Klatovy

16. 6. 2018

A JSE DRUZÍ A KDO BYL UŽ V KRAJI LEPŠÍ- NO PŘECE JEN PLZEŃ!

       Velmi úspěšnou pro Pošumaví sezónu a soutěžní ročník 2017/2018 zakončil krásným druhým místem v krajském finále mladších přípravek výběr OFS Klatovy této věkové kategorie. Pověrčivý pátek nebylo třináctého, ale patnáctého června na nově rekonstruovaném fotbalovém stadionu v Domažlicích v konkurenci ostatních okresních výběrů z kraje byl na turnaji lepší jen a jen vysoce favorizovaný tým z krajského města a to je jen potvrzení, že máme talentovaný i ten nejmladší fotbalový potěr .

 

Co je nicméně velmi důležité, máme htále velice obětavé trenéry, rodiče i zázemí v podobě organizovaných turnajů v působnosti OFS Klatovy. Konec konců i počet přihlášených týmů do dalšího ročníku v podobě 31 družstev(17 starších, 14 mladších) dává záruku, že tomu bude i dalším období podobně . Školní ročník sice ještě nekončí, ten fotbalový již ano a již nyní mají všichni trenéři, kluby a hráči velkou jedničku!!! Třešničku na dortu v podobě zisku druhého místa v kraji přidal den před tím třetím místem okresní výběr starších přípravek, a ještě vylepšil o den později výběr mladších ziskem stříbrných medailí. Když k tomu přidáme prvenství v kraji výběru OFS v kategorii U l2, pak není možno uvést nic jiné, že to byl pro celé Pošumaví super mládežnický fotbalový ročník 2017/2018!

         Nyní se vraťme ještě několika slovy trenéra Josefa Jurašiho z Nýrska k zhodnocení pátečního turnaje v Domažlicích. „ Po čtyřech obdržených brankách v prvním zápase a stavu 0:4 pro kluky začal turnaj a probudili se. Bohužel v prvním zápase už vyrovnat nestihli, ale v dalších dvou už dominovali.      Poslední zápas s OFS Domažlice byl vyvrcholením turnaje, kdy oba týmy hráli nahoru dolů se spoustou šancí a maximálním nasazení. Pod tento úspěch nejen výkony samotných hráčů , ale také podpisy všech trenérů z klubů z kterých na turnaji nominovaní hráči byli za poctivou celoroční práci“.

          Jim stejně jako trenérské dvojici Josef Juraši (Nýrsko)– Tomáš Strnad (Klatovy) která je v závěrečném turnaji v Domažlicích koučovala a dovedla k zisku vynikajícího druhého místa patří velké poděkování.  Bylo to pro celý fotbal v Pošumaví i samotný Okresní fotbalový svaz to nejlepší zakončení úspěšné reprezentační sezóny tohoto svazu v ročníku 2017/2018, který o tomto víkendu končí.

V Domažlicích výběr OFS Klatovy tvořili hráči z těchto klubů:
FK Dukla  Janovice : Šiška  Jakub,  Šiška  Jan 
FK Horažďovice :  Dora Šůsová, Korbel  Ondřej   
SK  Klatovy 1898 :  Sziga  Dominik, Hošek  Marek, 
Start Luby:  Kalaš  Jan     
FK Okula Nýrsko : Dvořák  Dominik, Valenta  Tomáš, Toman  Lukáš, Michálek  Jakub, Míšek Tobiáš
Svatobor  Hrádek:  Melka  Marek 

Všem úspěšným blahopřejeme a děkujeme !!!!!!!!