Klatovy

26. 9. 2018

První turnaj okresních výběrů U12 KFS Plzeň

Ve středu 26. 9. se náš výběr okresu U12 zúčastnil prvního z pěti krajských finálových turnajů KFS Plzeň , které se konalo pod patronátem OFS Rokycany na stadionu v Rakové.

 

Pavel Vacek (trenér výběru)
 Kazem určitě bylo těsně před turnajem odřeknutí výběru OFS Plzeň-město , kterému se tudíž kontumovali všechna utkání . Hrálo se na dvou hřištích současně a zápas vždy trval 20min. My jsme do turnaje vstoupili nešťastnou prohrou 1:2 s výběrem Rokycan. Slušný úvod , ale přesto jsme museli dotahovat po zdařilém brejku “domácího” týmu. Po klatovské spolupráci a příhře Moláčka se poprvé trefil Gashi. Bohužel další brejk nás v předposlední minutě stál body , a to i přesto , že jsme nebyli horší - ba naopak ! 

Ve 2. zápase jsme si spravili chuť a přejeli Domažlice 4:1 . Nejprve opět Gashi přímo z rohu a za malého přispění obránce otevřel skóre. Poté se Sládek prosadil na křídle a Kmec nezaváhal. Další branku přidal do šibenice Vacek po přihrávce od Hubáčka. Další akci Vacka zakončil elegantně Bauer. Jen polevení koncentrace nás ke konci stálo čisté konto. 

Po tomto zápase nám lehce zvlhl střelný prach, a i přes pět jasných gólových příležitostí jsme si podělili body s výběrem Plzně-severu - 0:0 . Ztráta dvou bodů...

Další ztráta následovala proti Plzni-jihu 0:1 . Tady už jsme jen kroutili hlavou jak mají v Rakové postavěny branky. Hubáček trefil pěknou ranou obě tyče a balon jde ven... Pak Kmec trefí břevno , a i další nevyužité šance nás vytrestali . Soupeř se vzchopil a naopak svoji příležitost využil . Moc úsměvů jsme na tváři neměli , naštěstí jsme šli bez přestávky na dalšího soupeře - do té doby bez ztráty bodu velice dobře hrající Tachov.
Kluci hodili nezdary za hlavu , pokračovali ve velice pohledné hře a nedali tachovským jak se říká “čuchnout” ! Suverénní výhru zařídili svými góly Hubáček po akci po celý turnaj velmi dobře hrajícího Moláčka a Gashi po spolupráci s Vackem.
To že jsme zakončili turnaj výhrou byla nejen odměna pro kluky za reprezentaci našeho okresu , ale i šance stále bojovat o nejvyšší příčky jak jsme si s klukama slíbili ! Potěšení bylo , že se i trenéři ostatních výběrů shodli , že náš výběr bavil nejhezčím fotbalem.
Poděkovat bych chtěl za vzornou spolupráci vedoucímu p. Václavu Zahradníkovi a svému asistentovi Tomáši Strnadovi .

Výběr reprezentovali : SK Klatovy 1898 - Dulka Ondřej , Gashi Denis , Lobovský Robert , Moláček Martin .
TJ Sušice : Bauer Václav , Hubáček Marek , Kmec Andrej.
FK Okula Nýrsko - Šiška Václav , Vacek Benjamin .
Start VD Luby : Novosád Matěj , Šnajdr Dominik , Pitra Jindřich .
FK Horažďovice : Sládek Jakub , Šmrha Karel , Pančenko Tomáš , Petrášek Matouš.