Klatovy

5. 12. 2018

PREMIÉRA SE NEJMLADŠÍMU VÝBĚRU VYDAŘILA

Na základě zářijového nominačního turnaje v Janovicích nad Úhlavou, kde své dovednosti poměřilo na 40 nominovaných dětí dané kategorie, byl pro tento zápas nominován užší výběr mladší přípravky OFS Klatovy U9.

Takto nově vytvořený výběr dostal první příležitost poměřit své síly se stejně starým kolektivem Viktorie Plzeň. Toto utkání se uskutečnilo v neděli 25.11.2018  v prostorné hale na ZŠ Blatenská v Horažďovicích a určitě se jednalo o zajímavou fotbalovou konfrontaci.
Utkání bylo rozděleno do dvou 50 minutových herních bloků s krátkou 10 minutovou přestávkou.
A tak by se asi také dal výkon našeho výběru hodnotit.

V první části zápasu byl výkon našeho výběru ovlivněn nesehraností a mnohdy i přílišným respektem k soupeři. Pro mnohé z dětí to byla první konfrontace s takto silným soupeřem a chvilku trvalo, než si na tempo zápasu zvykly. První blok utkání zvládly lépe děti z Viktorky a po poločase zaslouženě vedly v poměru 9:6.
Po krátké přestávce, jako by za náš výběr nastoupily úplně jiné děti. Začali jsme soupeře přehrávat, jak herně, tak i střelecky. Ve zbytku utkání byla z naší strany k vidění řada velmi pohledných akcí. Nakonec výběr OFS Klatovy U9  zaslouženě zvítězil nad  FC Viktoria Plzeň U9  v poměru 19:12.