Ústecký kraj

8. 5. 2019

Dramatická a vesměs vyrovnaná utkání ve finálovém turnaji MOS!

Vítězem MOS se stal v kategorii U12 výběr OFS Litoměřice, který bude reprezentovat Ústecký kraj v Praze, v kategorii U11 zvítězil výběr OFS Teplice!

V úterý 7. května 2019 uspořádala komise mládeže Ústeckého KFS v krásném fotbalovém areálu FK Baník Souš v Mostě finálový turnaj pro 4 nejlepší okresní výběry kategorií U12 a U11. Tyto nejlepší týmy musely nejprve absolvovat 4 turnaje v základních skupinách, když na podzim 2018 i na jaře 2019 se vždy uskutečnily dva turnaje a jejich pořadateli byly vždy jiné okresy.

Finálový turnaj se hrál systémem každý s každým na dvou polovinách hřiště ve zkráceném čase. Turnaje v obou kategoriích byly poměrně vyrovnané a ani jeden výběr neprošel turnajem bez zaváhání. Ještě v posledních zápasech v každé kategorii se rozhodovalo o prvenství v každé kategorii! Tato skutečnost určitě svědčí o dobré práci trenérů zejména v menších klubech! Početným diváctvem povzbuzovaný výběr OFS Litoměřice v kategorii U12 se nakonec i díky překvapivé ztrátě výběru Chomutovska v posledním zápase s výběrem Loun stal krajským přeborníkem a bude tak reprezentovat náš Ústecký kraj na semifinálovém turnaji o přeborníka ČR v Praze na hřišti Motorletu v Jinonicích.

V kategorii U11 se v turnaji nejvíce dařilo výběru OFS Teplice, který s jednobodovým náskokem zvítězil před výběrem OFS Litoměřice.

Všechny týmy obdržely z rukou Grassroots trenéra mládeže Ústeckého KFS Jana Štefka poháry, diplomy a hráči vítězných týmů medaile!

Na organizačně zdařilé akci se spolupodíleli grassroots trenéři mládeže okresních fotbalových svazů Zdeněk Kubiska, Milan Seidl, Marek Nezbeda a Rostislav Salák. Poděkování patří také spolupořadatelům z domácího klubu FK Baníku Souš za velmi dobře připravené hřiště!

Turnaj s přehledem odřídili rozhodčí Dušan Lepeš a Vladimír Svoboda.

Vítězné výběry okresních fotbalových svazů reprezentovali:

OFS Litoměřice U12: Karel Foit (FC Dubany), David Pazour (Slavoj Třebenice)-František Mencl (ASK Lovosice), Ivan Hauser (1 branka), Marek Mitáček, (oba Sokol Prackovice), Stefano Nebuloni, Jan Kofr, Štěpán Volák (všichni Sokol Brozany), Vojtěch Černý (3, TJ Dobříň), Ondřej Ulbrich (2, FK Litoměřicko), Martin Kočí (3), Daniel Malina, Lukáš Malina (1), Karel Mikas (2, všichni SK Roudnice nL). Trenéry výběru byli David Plicka, Václav Srp, vedoucím Jan Novotný (předseda OFS).

OFS Teplice U11: Štěpán Karpíšek-Denis Straňánek, Martin Kotek (1), Daniel Kotek (1, všichni Junior Teplice), Matěj Černý, Robin Roth (oba TJ Krupka), Lukáš Štiller (1, Baník Osek), Jiří Vacek, Filip Kubík (1, oba Sokol Srbice), Adam Zima, Michael Hašek (oba FK Duchcov), David Březina (1, FK Novosedlice), Filip Svoboda (FK Bílina), Oliver Vagel (Baník Modlany). Trenérem byl Jiří Vobecký.