Ústecký kraj

16. 5. 2019

Měsíc náborů začal i v klubech Ústeckého KFS

V Březně u Chomutova se náboru zúčastnilo více než 100 dětí

Letos v květnu uzavřeme již 5 ročníků podporovaných náborových akcí, které jsou součástí velkého projektu Fotbalové asociace České republiky „Můj první gól“. Tento projekt cílí zejména do menších klubů, které mají zájem pracovat s fotbalovou mládeží a má tudíž těmto klubům pomáhat při rozšiřování členské základny!

Projekt se začal realizovat v září 2014 a pravidelně se každý rok podporované nábory konají v měsících září a květen. V Ústeckém KFS se těchto akcí do letošního roku uskutečnilo celkem 64 a zúčastnilo se jich více jak 10.000 dětí! Snahou organizátorů je, aby se v každém okresu Ústeckého kraje konal v daném období jeden podporovaný nábor. Ve spolupráci s Ústeckým KFS a jednotlivými okresními fotbalovými svazy v Ústeckém KFS je hlavním organizátorem a koordinátorem těchto akcí krajský grassroots trenér mládeže, kterému v jednotlivých okresech a vybraných klubech vydatně pomáhají okresní grassroots trenéři mládeže.

V letošním roce se ve fotbalových klubech Ústeckého kraje začalo na západě našeho kraje, a to konkrétně na krásně střiženém pažitu hlavního hřiště TJ Sokola Březno. Za klub zde byl hlavním organizátorem šéftrenér mládeže Jan Kučera, který rád využil zkušeností okresní trenéra mládeže Marka Nezbedy. Ti pro děti připravili celkem 10 různorodých stanovišť, kde nechyběl ani fotbálek v různých variantách na dvě, čtyři či šest branek, který si děti s velkým zápalem zahrály. Celkem se náborové akce zúčastnilo 109 dětí, které byly z prvního stupně zdejší základní školy a také děti ze dvou předškolních zařízení, a to z MŠ Březno a MŠ Droužkovice, které pořadatelé na akci dovezli mikrobusem. Akce v Březně se zúčastnil také předseda OFS Chomutov Mgr. Jan Richter, který pak na závěr ve spolupráci s krajským grassroots trenérem mládeže Janem Štefkem spokojeným dětem předávali fotbalové náramky a medaile s fotbalovou tématikou. Pořadatelé doufají, že se z této akce podaří doplnit družstva mladších přípravek, kde mají nedostatek hráčů!

Další podporované náborové akce v klubech Ústeckého KFS jsou naplánovány na 17.5. do TJ Baník Osek, pak 21.5. v FK SEKO Louny, 22.5.2019 nábor organizuje Mostecký FK, 23.5. bude na hlavním hřišti v Ústí nad Labem nábor zaměřen na děvčata, protože organizátorem je spolek FK Ústí nad Labem-ženy, další akce proběhne 24.5. za vydatné podpory OFS Teplice v klubu FK Hostomice, poslední dvě akce proběhnou v závěrečném květnovém týdnu a to 27.5. v České Kamenici a 30.5. v klubu SK Liběšice.