Ústecký kraj

4. 6. 2019

Svátky fotbalu se konaly ve Spořicích a v Děčíně!

Pohár za vítězství v nejmladší kategorii U8 si odvezl Mostecký FK, v nejstarší kategorii U11 to byl Junior Chomutov

 

O uplynulém víkendu se uskutečnily dva finálové turnaje v kategorii fotbalových přípravek, jejímiž organizátory jsou komise mládeže Ústeckého KFS, a které se hrají jako "Svátky fotbalu".

Nejprve v sobotu 1.6.2019 se v krásném 1. FC Spořice konal turnaj pro kategorii U8, jehož spolupořadatelem byl Junior Chomutov a zúčastnilo se jej 7 družstev, které na poslední chvíli nahradil za omluvený FAPV Děčín pořadatelský tým Junioru Chomutov doplněný o některé o rok starší hráče, a tak jej pořadatelé nechali v turnaji hrát jen mimo soutěž! Hrálo se tedy ve dvou skupinách po 4 týmech systémem každý s každým. O pořadí v základních skupinách rozhodoval větší počet vstřelených branek. Nejvíce jich nastřílely týmy Mosteckého FK, když ve třech utkání vstřelili jeho hráči celkem 52 gólů! Ve druhé skupině nejvíce branek vstřelil kombinovaný tým Junioru Chomutov, ale ten byl zařazen do utkání až o 7. místo. Na řadu o prvenství ve skupině tedy přišly další dva týmy, které shodně vstřelily 41 branek, a tak o prvenství ve skupině rozhodovalo druhé kritérium, a to počet získaných bodů, což hovořilo ve prospěch hráčů FŠ Litvínov, kteří tak sehráli finálové utkání o celkové prvenství proti Mosteckému FK. V tomto utkání Mostečtí prokázali dobrou formu, a tak zaslouženě zvítězili v poměru 15:5. Podobný výsledek se zrodil v utkání o celkové třetí místo, ve kterém tým pořadatelského Junioru Chomutov porazil hráče Junioru Teplice 15:6.

Celkové pořadí ve finálovém turnaji:

 1. Mostecký FK
 2. FŠ Litvínov
 3. Junior Chomutov
 4. SK Junior Teplice
 5. SK Ervěnice-Jirkov
 6. FK Litoměřicko
 7. SK Roudnice nL

Výběr Chomutovska (startoval mimo soutěž)

Na závěr turnaje převzaly všechny týmy z rukou Grassroots trenéra mládeže Ústeckého KFS Jana Štefka a GTM OFS Chomutov Marka Nezbedy poháry a diplomy a hráči vítězného Mosteckého FK také medaile! Trenéři jednotlivých týmů pak obdrželi tréninkové mety, aby se jim s chlapci ještě lépe trénovalo!

 

V neděli 2.6.20219 se pak uskutečnil v příjemném prostředí areálu v Děčíně na Máchovce turnaj pro nejstarší kategorii přípravek tedy U11, jehož spolupořadatelem byla Fotbalová akademie Petra Voříška Děčín. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které mezi sebou o celkové prvenství bojovalo systémem každý s každým. O vítězi turnaje rovněž rozhodoval nejvyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů! Za úmorného vedra chlapci prokázali výbornou techniku s míčem i kondici! Nejvíce branek vstřelil tým Junioru Chomutov, který po celou dobu turnaje předváděl nejlepší hru, a tak jeho vítězství v turnaji bylo zcela zasloužené!

 

Celkové pořadí v turnaji:

 1. Junior Chomutov, 61 branek, 15 bodů
 2. FAPV Děčín, 51 branek, 10 bodů
 3. SK Ervěnice-Jirkov, 36 branek, 10 bodů
 4. FK Litoměřicko, 35 branek, 6 bodů
 5. SK Roudnice nL, 30 branek, 3 body
 6. Mostecký FK, 16 branek, 0 bodů   

 

Po skončení turnaje převzaly všechny týmy z rukou Grassroots trenéra mládeže Ústeckého KFS Jana Štefka a sekretáře klubu FAPV Děčín Miroslava Máši poháry a diplomy a hráči vítězného Junioru Chomutov také medaile! Trenéři jednotlivých týmů pak obdrželi tréninkové pomůcky, které jim pomohou v jejich práci s mladými talenty!

Velké poděkování patří funkcionářům obou pořadatelských klubů Junioru Chomutov a FAPV Děčín na čele s Markem Nezbedou, respektive Miroslavem Mášou, kteří pro hráče a jejich trenéry vytvořili v rámci možností perfektní podmínky pro uskutečnění těchto atraktivních turnajů!