Ústecký kraj

14. 6. 2019

Finálové turnaje přípravek ÚKFS

Další dva turnaje „Svátku fotbalu“ se konaly v Teplicích Na Stínadlech a v Mostě

 

O uplynulém víkendu se uskutečnily v pořadí další dva finálové turnaje v kategorii fotbalových přípravek, jejímiž organizátory byla komise mládeže Ústeckého KFS.

Nejprve v sobotu 8.6.2019 se na hlavním hřiště FK Teplice na Stínadlech konal turnaj pro kategorii starší přípravky U10, jehož se zúčastnilo 6 družstev. Ty mezi sebou o turnajové prvenství hrály systémem každý s každým. O konečném pořadí se rozhodovalo netradičním způsobem, když hlavním kritériem byl větší počet vstřelených branek. Nejvíce jich v 5 utkáních nastříleli hráči domácího FK Teplice a celkem jich bylo 51, což dává průměr více než 10 branek na utkání, přičemž bodově by tento tým zůstal druhý za týmem SK Roudnicí nL, ale právě s tímto týmem si díky netradičnímu bodování vyměnili pořadí!

Celkové pořadí ve finálovém turnaji:

 1. FK Teplice, 51 branek, 10 bodů
 2. SK Roudnice nL, 44 branek, 12 bodů
 3. Junior Chomutov, 44 branek, 7 bodů
 4. SK Ervěnice-Jirkov, 40 branek, 9 bodů
 5. FK Litoměřicko, 39 branek, 6 bodů
 6. FAPV Děčín, 20 branek, 0 bodů

Na závěr turnaje převzaly všechny týmy z rukou Grassroots trenéra mládeže OFS Teplice Rostislava Saláka a legendy FK Teplice Pavla Verbíře poháry a diplomy a hráči vítězného FK Teplice také medaile! Trenéři jednotlivých týmů pak obdrželi tréninkové pomůcky, aby se jim s jejich svěřenci ještě lépe trénovalo!

 

V neděli 9.6.20219 se pak uskutečnil v příjemném prostředí areálu v Mostě na Albrechtické turnaj pro kategorii mladších přípravek U9, jehož spolupořadatelem byl Mostecký FK. Z turnaje se na poslední chvíli omluvil tým FŠ Litvínov, jehož většina hráčů odjela do školy v přírodě. Turnaje se tak zúčastnilo 7 týmů, které mezi sebou o celkové prvenství bojovaly systémem každý s každým. O vítězi turnaje rovněž rozhodoval nejvyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů! Za úmorného vedra chlapci všech týmů prokázali výbornou techniku s míčem i kondici! Tým FK Teplice v 6 utkáních vstřelil úctyhodných 115 branek, což je v průměru více jak 16 gólů na utkání! Tento tým také po celou dobu turnaje předváděl nejlepší hru, a tak jeho vítězství v turnaji bylo zcela zasloužené!

 

Celkové pořadí v turnaji:

 1. FK Teplice, 115 branek, 18 bodů
 2. Mostecký FK, 93 branek, 15 bodů
 3. FAPV Děčín, 68 branek, 9 bodů
 4. SK Roudnice nL, 58 branek, 12 bodů
 5. FK Litoměřicko, 43 branek, 6 bodů
 6. Junior Chomutov, 31 branek, 3 body   
 7. Junior Teplice, 24 branek, 0 bodů

 

Po skončení turnaje převzaly všechny týmy z rukou sekretář Ústeckého KFS Miloše Vitnera a grassroots trenéra mládeže OFS Most Ladislava Rameše poháry a diplomy, přičemž hráči vítězného FK Teplice obdrželi také medaile! Trenéři jednotlivých týmů pak dostali sady sportovních pomůcek, které jim pomohou v tréninkové procesu s jejich svěřenci!

Velké poděkování patří funkcionářům obou pořadatelských klubů FK Teplice a Mosteckého FK, kteří pro hráče a jejich trenéry vytvořili v rámci možností perfektní podmínky pro uskutečnění těchto atraktivních turnajů!