Ústecký kraj

1. 7. 2019

Výběry Ústeckého KFS reprezentovaly kraj na ODM v Liberci!

Výběr chlapců skončil na Olympiádě na 6. místě!

 

Poslední týden letošního června se od pondělí 24. do čtvrtka 27. konala v Liberci a Jablonci nad Nisou Olympiáda dětí a mládeže. Její součástí byly také dva fotbalové turnaje, které se hrály v kategorii chlapců U14 a letos poprvé rovněž v kategorii U14 dívek. Obou turnajů se zúčastnily také krajské výběry Ústeckého KFS. Více se dařilo chlapcům, kteří obsadili 6. místo, což je nejlepší umístění za poslední tři Olympiády, když v roce 2015 v Plzni jsem obsadili až 12. místo a v roce 2017 v Brně jsme byli na 9. místě! Děvčatům se na první Olympiádě tolik nedařilo, když náš výběr obsadil 12. místo!

 

V turnaji chlapců měl náš výběr v úvodní den na programu 2 zápasy, tak jako druhý i třetí den. V prvním utkání jsem se střetli s výběrem Pardubického kraje. V úvodu utkání jsme měli několik šancí, ale ty jsme neproměnili. Tím jsme dostali soupeře na koně a ten toho využil ke vstřelení dvou branek. V odpoledním utkání jsme nastoupili proti výběru Plzeňského kraje a po nevýrazném výkonu jsme prohráli 1:4, když naší jedinou branku dal Bzura. Po prvním dnu to vypadalo tak, jako by chlapci chtěli pokračovat v nevýrazných výkonech v mezikrajské soutěži, kde jsme ze 6 utkání získali jen 1 bod, ale druhý den se chlapci semkli a jejich výkony do konce turnaje už měly výrazně lepší parametry!

V úterý dopoledne jsem po kvalitním i bojovném výkonu Porazili brankami Polívka a Ingardii Moravskoslezský výběr 2:1, odpoledne jsme nešťastně remizovali 2:2 s Jihomoravským výběrem, když jsem vyrovnávací branku obdrželi až v poslední minutě po naší chybě v rozehrávce! Naše branky dali Hloušek a Podaný.

Ve středu se hrály poslední zápasy ve skupině. Dopoledne jsme porazili výběr Libereckého KFS 2:1 dvěma brankami Ingardii. Odpoledne jsem suverénně přehráli výběr Zlínského KFS 4:0, když naše branky dali Bzura, Raiminius, Ingardia a Chýle. Po těchto výsledcích jsme skočili v sedmičlenné skupině na 3. místě a ve čtvrtek jsme tak hráli proti výběru Vysočiny o 5. místo. Utkání mělo dramatický průběh, a nakonec se z vítězství brankou v poslední minutě radovali hráči Vysočiny, když vyhráli 3:2! Naše góly dali Ingardia a Polívka.

Celkové pořadí v turnaji:

 1. Středočeský KFS
 2. Pardubický KFS
 3. Plzeňský KFS
 4. Pražský FS
 5. Kraj Vysočina
 6. Ústecký KFS
 7. Moravskoslezský kraj
 8. Královéhradecký kraj
 9. Olomoucký kraj
 10. Liberecký kraj
 11. Jihočeský kraj
 12. Jihomoravský kraj
 13. Zlínský kraj
 14. Karlovarský kraj

  

Ústecký KFS reprezentovali: Michal Borecký (Tatran Kadaň), Patrik Šindelář-Jakub Slivka, Lukáš Podaný, Dominik Polívka, Jonáš Bzura, Ondřej Borosch, Kryštof Hloušek, Keneth Balasz, Matěj Raiminius, Filip Balada (všichni FK Teplice), Jakub Tomšík, Jakub Kincl (oba FK Ústí nL), Jakub Johana (FŠ Litvínov), Martin Chýle (Junior Chomutov), Duy Tan Tran (FK Varnsdorf), Alex Ingardia (AC Sparta Praha). Realizační tým: Petr Johana, Zdeněk Kopas, Jan Štefko.

 

Krajské výběry děvčat se na Olympijském turnaji představily poprvé. Naše děvčata se na turnaji prezentovala bojovnými výkony a dokud ještě měla dostatek sil, tak svým soupeřkám dokázala vzdorovat. Bohužel během turnaje musely ze zdravotních důvodů hned v úvodu turnaje odcestovat dvě nominované hráčky a tak v početním oslabení v náročných podmínkách, kdy teploty vzduchu dosahovaly úrovně tropických veder, našim děvčatům postupně ubývaly síly. Ve skupině tak děvčata za 2 remízy skončila se dvěma body na 6.místě! Poslední den turnaje bylo v ohrožení i dohrání utkání o konečné 11.místo, když jsme ve čtvrtek musely díky zdravotním indispozicím nechat na ubytovně 3 děvčata, a tak turnaj v extrémních podmínkách dohrávalo torzo hráček. Za statečné a bojovné výkony je třeba jim poděkovat!

Výsledky našeho výběru:

Ústecký KFS-Plzeňský kraj 2:2, branky daly Krämmerová a Rosová.

Ústecký KFS-Pardubický Kraj 1:6, branku dala Vaňková.

Jihomoravský kraj-Ústecký KFS 6:1, branku dala Vaňková.

Ústecký KFS-Moravskoslezský kraj 1:3, branku dala Váchová.

Ústecký KFS-Liberecký kraj 2:2, obě branky dala Svobodová.

Ústecký KFS-Zlínský kraj 1:2, branku dala Vaňková.

Utkání o 11. místo:

Ústecký KFS-Královéhradecký kraj 0:3.

Celkové pořadí:

 1. Jihomoravský kraj
 2. Středočeský kraj
 3. Kraj Vysočina
 4. Moravskoslezský kraj
 5. Jihočeský kraj
 6. Pardubický kraj
 7. Zlínský kraj
 8. Olomoucký kraj
 9. Pražský FS
 10. Liberecký kraj
 11. Královéhradecký kraj
 12. Ústecký KFS
 13. Plzeňský kraj
 14. Karlovarský kraj

 

Ústecký kraj reprezentovali: Zuzana Müllerová, Markéta Dlouhá-Michaela Rosová, Marie Vaňková, Jana Saláková, Adéla Kratochvílová, Lucie Vaníčková (všichni FK Teplice), Lucie Quaiserová (Sokol Horní Beřkovice), Aneta Svobodová, Natálie Krämmerová, Karolína Pekárová (všechny Junior Chomutov), Šarlota Truxová (FK Ústí nL), Šárka Kadlečková (FK Litoměřicko), Barbora Váchová (FŠ Litvínov).

Realizační tým: Barbora Cankářová, Lucie Martínková, Jan Štefko.

 

Hráčům a hráčkám obou krajských výběrů a členům jejich realizačních týmů patří poděkování za reprezentaci našeho kraje a bezproblémové vystupování během celého Olympijského turnaje.

Poděkování patří rovněž klubovým trenérům, kteří hráče a hráčky připravují po celý rok!