Ústecký kraj

26. 10. 2017

3. ročník zimní halové ligy ml.žáků byl rozlosován se 14 účastníky

  

 PROPOZICE ZIMNÍ HALOVÉ LIGY MLADŠÍCH ŽÁKŮ ÚKFS 2017/18

 

Termíny:                     Listopad 2017 až leden 2018

 

Místa a termíny:         Hala Krupka: 18.11., 9.12.2017 (8:30-14:30), Finále: 7.1.2018 (12:00-18:00)

                                   Hala Strupčice: 26.11., 3.12.2017 (8:30-14:30), Finále: 21.1.2018 (8:30-14:30)

 

 

Kategorie MŽ:            Hráči narození 1.1.2005  a mladší

 

Účastníci:                    FK ČL Neštěmice, MSK Trmice, sdružený tým Spartak Boletice nL/MSK Benešov nPl, Sokol Košťany, TJ Vaňov, Hvězda Trnovany, TJ Krupka, sdružený tým SK Ervěnice-Jirkov/AFK LoKo Chomutov, SK Strupčice, Mostecký FK (tým KP), Junior Teplice, Sokol Brozany, Baník Modlany, SK Liběšice.  

 

Domácí poř.klub:        V místech konání turnaje určí ze svého středu domácí klub (SK Strupčice, TJ Krupka) jednoho funkcionáře, který bude hlavním pořadatelem turnaje (vyvěsí zaslaný rozpis pořadí utkání a propozice turnaje, komunikuje s účastníky a rozhodčími turnaje, zapisuje výsledky a střelce branek do tabulek, řeší případné problémy s GTM FAČR-ÚKFS

 

Předpis:                       Hraje se podle pravidel fotbalu a soutěžního řádu vč. odlišností v pravidlech pro halový fotbal a těchto propozic.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

Podmínky účasti:        Vedoucí týmů předloží soupisku s ID FAČR (ve dvou vyhotoveních), maximálně 15 hráčů, za tým může startovat hráč jiného klubu s povolením k tomuto startu od mateřského klubu.  

 

Hrací systém:              Budou se hrát 4 kvalifikační turnaje. Do finálového turnaje o 1. až 7. místo se kvalifikují tři první týmy s největším počtem získaných bodů v obou kvalifikačních turnajích, sedmým účastníkem bude tým ze 4. místa, který získá v součtu dvou kvalifikačních turnajů nejvíce bodů, v případě shodnosti tým, který vstřelí nejvíce branek, pak rozhoduje lepší rozdíl skóre, pokud budou mít týmy na 4. místě základních skupin vše stejné, rozhodne los za účasti obou zástupců klubu, ostatní týmy hrají finálový turnaj o 8. až 14. místo    

 

Rozlosování:               Je součástí propozic (příloha č. 1), finálové turnaje budou rozlosovány po odehrání všech kvalifikačních turnajů

 

Rozhodčí:                   Deleguje KR ÚKFS

 

Finanční náležitosti:    Každý klub se turnajů účastní na vlastní náklady, pořádající KM ÚKFS hradí náklady spojené s pronájmem haly a náklady na rozhodčí

 

Zdravotní zabezpeč.:  Hráči startují na vlastní nebezpečí. Lékařský dozor není zajištěn.

 

O pořadí rozhoduje:   a) při shodě dvou družstev:

  1. větší počet získaných bodů
  2. vzájemný zápas
  3. brankový rozdíl ze všech utkání
  4. los

                                      b) při shodě tří a více družstev:

  1. minitabulka ze vzájemných utkání-získané body, rozdíl branek, větší počet vstřelených branek
  2. brankový rozdíl ze všech utkání
  3. větší počet vstřelených branek
  4. los

Hrací doba:                 1 x 14 minut (1 minuta na zahájení dalšího utkání)

                                           

Branky:                       2 x 3 m

 

Počet hráčů:                4 + 1, minimální počet hráčů na hřišti je 4.

 

Střídání:                      Hokejovým způsobem v prostoru střídaček.

 

Výstroj:                      Každé družstvo má 2 sady dresů odlišné barvy (případně

rozlišovací trička). Číslo hráče uvedené na soupisce musí souhlasit po celou dobu turnaje s číslem na dresu. Hraje se výhradně v sálové obuvi.

 

Ofsajd:                       Neplatí.

 

Pravidlo 5 sekund:      Platí při rozehrání brankářem míče do hry (při porušení kope soupeř roh), při rozehrání volných kopů (při porušení získává míč soupeř), při rohovém kopu (při porušení rozehrává soupeř od branky). Je to pravidlo pro plynulost hry a zamezení taktizování v závěru zápasů!          

 Auty, rohy:    aut se vhazuje, rohy se kopou

Volné kopy:    všechny volné kopy jsou nepřímé, nedodržení vzdálenosti 3 m od míče při zahrávání volných kopů se trestá žlutou kartou

Dotek míče stropu:    Vystřelí – li družstvo míčem do prostoru stropu, získává míč soupeř a

navazuje hru nepřímým volným kopem v místě přestupku (v brankovišti je to z hrany brankoviště)

 

Hra brankáře:              Brankář hraje rukou v brankovišti na házenou (6 m), úmyslná hra rukou mimo brankoviště se trestá pokutovým kopem. Brankář uvádí míč do hry rukou nebo nohou a dříve, než míč přejde půlku hřiště, musí dopadnout na vlastní polovinu, nebo se ho musí dotknout jiný hráč (při porušení zahrává soupeř nepřímý volný kop z půlky hřiště. Hra brankáře v nepřerušené hře mimo velké brankoviště není omezená. Brankář může míč položit na zem a mimo brankoviště jej pak rozehrát za polovinu soupeře, přičemž jej mimo brankoviště smí atakovat hráč soupeře (je normálně hráčem v poli).

 

Malá domů:                Zahrává se nepřímý volný kop z hranice penalty.

 

Tresty  -žlutá karta:     Vyloučení na 2 minuty, nedovolený přestupek v brankovišti se navíc

                                    trestá pokutovým kopem. Po obdržení branky před vypršením trestu                                                                     se vyloučený hráč vrací zpět do hry.

            -červená karta:            Vyloučení na 5 minut (celých pět minut hraje mužstvo oslabeno).

                                   Hráč vyloučený ČK již do konce utkání musí zůstat na trestné lavici a

                                   nemůže nastoupit ani v nejbližším dalším utkání! Závažnější přestupky

                                   budou postoupeny DK ÚKFS.

 

Hodnocení výsledků:             3 body (vítězství), 1 bod (remíza), 0 bodů (prohra)

 

Ceny:                          Po závěrečných turnajích o umístění budou zúčastněným týmům předány poháry, které věnuje KM ÚKFS.

                         

Informace:                  Jan Štefko, GTM ÚKFS (tel. 606683407, steffi.j@seznam.cz), Mgr. Jan Skýpala, předseda KM ÚKFS (tel. 606621337)

 

 

 

Jan Štefko                                                                                                Mgr. Jan Skýpala

GTM FAČR-ÚKFS                                                                                    předseda KM ÚKFS

 

Příloha 1:             

Rozlosování turnajů a zápasů ZHL MŽ ÚKFS 2017-18 pro kvalifikační turnaje

 

Rozlosování kvalifikačních turnajů:

 

Sobota 18.11.2017 SH Krupka:

7-Krupka, 3-Boletice/Benešov nPl, 2-Neštěmice, 4-Trmice, 5-Vaňov, 6-Liběšice, 1-Košťany.

 

08.30 hodin:   Neštěmice-Krupka                             11.15 hodin:   Krupka-Vaňov

08.45 hodin:   Boletice/Benešov-Liběšice                11.30 hodin:   Trmice-Neštěmice     

09.00 hodin:   Trmice-Vaňov                                    11.45 hodin:   Vaňov-Košťany

09.15 hodin:   Košťany-Neštěmice                           12.00 hodin:   Liběšice-Krupka

09.30 hodin:   Krupka-Boletice/Benešov                  12.15 hodin:   Boletice/Benešov-Trmice

09.45 hodin:   Liběšice-Trmice                                  12.30 hodin:   Neštěmice-Vaňov

10.00 hodin:   Boletice/Benešov-Košťany                12.45 hodin:   Košťany-Liběšice

10.15 hodin:   Trmice-Krupka                                   13.00 hodin:   Vaňov-Boletice/Benešov

10.30 hodin:   Vaňov-Liběšice                                  13.15 hodin:   Liběšice-Neštěmice

10.45 hodin:   Neštěmice-Boletice/Benešov             13.30 hodin:   Krupka-Košťany

11.00 hodin:   Košťany-Trmice                                 13.50 hodin:   ukončení turnaje

 

Neděle 26.11.2017 SH Strupčice:

7-Strupčice, 3-Trnovany, 2-Ervěnice-Jirkov/Chomutov, 4-Mostecký FK, 5-Modlany, 6-J.Teplice, 1-Brozany.

 

08.30 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Strupčice        11.15 hodin:   Strupčice-Modlany

08.45 hodin:   Trnovany-J.Teplice                             11.30 hodin:   Mostecký FK-Erv-Jirkov/Chomutov

09.00 hodin:   Mostecký FK-Modlany                     11.45 hodin:   Modlany-Brozany

09.15 hodin:   Brozany-Erv-Jirkov/Chomutov         12.00 hodin:   J.Teplice-Strupčice

09.30 hodin:   Strupčice-Trnovany                            12.15 hodin:   Trnovany-Mostecký FK

09.45 hodin:   J.Teplice-Mostecký FK                      12.30 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Modlany

10.00 hodin:   Trnovany-Brozany                             12.45 hodin:   Brozany-J.Teplice

10.15 hodin:   Mostecký FK-Strupčice                     13.00 hodin:   Modlany-Trnovany

10.30 hodin:   Modlany-J.Teplice                             13.15 hodin:   J.Teplice-Erv-Jirkov/Chomutov

10.45 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Trnovany        13.30 hodin:   Strupčice-Brozany

11.00 hodin:   Brozany-Mostecký FK                      13.50 hodin:   ukončení turnaje

 

Neděle 3.12.2017 SH Strupčice:

7-Strupčice, 3-Košťany, 2-Ervěnice-Jirkov/Chomutov, 4-Mostecký FK, 5-Brozany, 6-J.Teplice, 1-Liběšice.

 

08.30 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Strupčice        11.15 hodin:   Strupčice-Brozany

08.45 hodin:   Košťany-J.Teplice                              11.30 hodin:   Mostecký FK-Erv-Jirkov/Chomutov

09.00 hodin:   Mostecký FK-Brozany                      11.45 hodin:   Brozany-Liběšice

09.15 hodin:   Liběšice-Erv-Jirkov/Chomutov          12.00 hodin:   J.Teplice-Strupčice

09.30 hodin:   Strupčice-Košťany                             12.15 hodin:   Košťany-Mostecký FK

09.45 hodin:   J.Teplice-Mostecký FK                      12.30 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Brozany

10.00 hodin:   Košťany-Liběšice                              12.45 hodin:   Liběšice-J.Teplice

10.15 hodin:   Mostecký FK-Strupčice                     13.00 hodin:   Brozany-Košťany

10.30 hodin:   Brozany-J.Teplice                              13.15 hodin:   J.Teplice-Erv-Jirkov/Chomutov

10.45 hodin:   Erv-Jirkov/Chomutov-Košťany         13.30 hodin:   Strupčice-Liběšice

11.00 hodin:   Liběšice-Mostecký FK                      13.50 hodin:   ukončení turnaje

 

Sobota 9.12.2017 SH Krupka:

7-Krupka, 3-Boletice/Benešov nPl, 2-Neštěmice, 4-Trmice, 5-Vaňov, 6-Modlany, 1-Trnovany.

 

08.30 hodin:   Neštěmice-Krupka                             11.15 hodin:   Krupka-Vaňov

08.45 hodin:   Boletice/Benešov-Modlany               11.30 hodin:   Trmice-Neštěmice     

09.00 hodin:   Trmice-Vaňov                                    11.45 hodin:   Vaňov-Trnovany

09.15 hodin:   Trnovany-Neštěmice                          12.00 hodin:   Modlany-Krupka

09.30 hodin:   Krupka-Boletice/Benešov                  12.15 hodin:   Boletice/Benešov-Trmice

09.45 hodin:   Modlany-Trmice                                12.30 hodin:   Neštěmice-Vaňov

10.00 hodin:   Boletice/Benešov-Trnovany              12.45 hodin:   Trnovany-Modlany

10.15 hodin:   Trmice-Krupka                                   13.00 hodin:   Vaňov-Boletice/Benešov

10.30 hodin:   Vaňov-Modlany                                13.15 hodin:   Modlany-Neštěmice

10.45 hodin:   Neštěmice-Boletice/Benešov             13.30 hodin:   Krupka-Trnovany

11.00 hodin:   Trnovany-Trmice                               13.50 hodin:   ukončení turnaje

Finálové turnaje o konečné pořadí jsou na programu 7.1.2018 od 12:00 do 18:00 hodin ve SH v Krupce a 21.1.2018 od 8:30 do 14:00 hodin ve SH ve Strupčicích. Složení finálových turnajů v jednotlivých SH bude určeno podle účastníků turnaje!  

Zpracoval:

Jan Štefko

GTM FAČR-ÚKFS