Ústecký kraj

29. 10. 2017

Severočeský výběr talentovaných dívek má za sebou 2 přípravné kempy

Zpráva o dvou podzimních kempech „Severočeského“ výběru dívek U14 v roce 2017

I.kemp-Roudnice nad Labem:

                Ve středu 20. 9. 2017 se uskutečnil ve fotbalovém areálu Pod Lipou, ve kterém působí klub SK Roudnice nad Labem, první podzimní kemp severočeského výběru dívek U14 v roce 2017. Kempu se zúčastnilo 18 dívek z 8 klubů Ústeckého KFS, když nominovaných bylo 20 hráček. První kemp byl zaměřen na hráčky z Ústeckého kraje. V druhé polovině října by měl následovat druhý kemp pravděpodobně v Liberci, kterého se zúčastní dívky z klubů kraje Libereckého mimo okres Semily. Poté bude vybráno cca 20 dívek z obou krajů pro kemp Severočeského výběru, který se nejspíše uskuteční v Děčíně v polovině listopadu 2017.

                O dívky se na jednodenním kempu staral realizační tým ve složení: Jan Štefko (GTM ÚKFS, vedoucí týmu), Barbora Cankářová (hlavní trenérka SV), Jana Králová (asistentka trenéra SV) a Jan Židlický (asistent trenéra SV). Realizační tým pro dívky připravil 2 tréninkové jednotky. Dopolední TJ byla zaměřena na rozpoznání dovedností a schopností dívek v různých technických fotbalových dovednostech a také na fyzickou připravenost dívek.

Poté následoval oběd a polední pauza vyplněná besedou s RT a s váženým hostem paní trenérkou Evou Haniakovou (hlavní trenérka starších žákyň AC Sparta Praha). Zejména ona dívkám předala cenné informace o rozvoji dívčího a ženského fotbalu, dále je pak motivovala do další tréninkové činnosti, aby se z nich popřípadě mohly v budoucnu stát i špičkové hráčky.

Odpolední TJ byla zejména o hře. Nejprve RT připravil hry malého formátu a poté i modelové utkání dívek proti sobě v počtu 7+1 na polovinu hřiště. Zejména odpolední TJ usnadnil RT další výběr dívek do Severočeského výběru.

                Dívky si celý kemp náležitě užily a opravdu ukázaly to nejlepší v nich. Zejména v odpolední TJ, bylo již vidět, že únava je neúprosná. Přesto dívky nevypustily jediné cvičení či souboj. Za jejich přístup jim patří velké poděkovaní od celého realizačního týmu.                                         

               Zpestřením dopolední TJ bylo krátké setkání a společné foto s dětmi účastnícími se podporované náborové akce organizované klubem SK Roudnice nad Labem zaměřené na nábor dívek!

II. kemp-Stráž nad Nisou:

                Ve středu 25. 10. 2017 se uskutečnil ve fotbalovém areálu ve Stráži nad Nisou druhý podzimní kemp severočeského výběru dívek U14 v roce 2017. Ve Stráži nás čekal velice nepříznivý terén pro fotbal, celý týden bylo deštivo a hřiště ležící v těsném sousedství říčky Nisy podle toho vypadalo. Kempu se zúčastnilo 15 dívek z celkového počtu 21 pozvaných. 

              Druhý kemp byl zaměřen zejména na dívky z Libereckého kraje, přičemž z Ústeckého kraje se jej zúčastnily 4 dívky, které nemohly být z různých důvodů na 1.kempu v Roudnici nL. V listopadu bude následovat kemp v Děčíně, kterého se zúčastní dívky jak kraje Libereckého, tak Ústeckého. Z obou proběhlých kempů bude vybráno cca 23 dívek. Kemp proběhne v úterý 14. 11. 2017 na UMT v Děčíně.

                O dívky se staral realizační tým ve složení: Jan Štefko (GTM ÚKFS, vedoucí týmu), Barbora Cankářová (hlavní trenérka SV), Jana Králová (asistentka trenéra SV), Jan Židlický (asistent trenéra SV) a Jiří Horáček (asistent trenéra SV). Realizační tým pro dívky připravil 2 tréninkové jednotky. Dopolední TJ byla zaměřena na rozpoznání dovedností a schopností dívek v různých technických fotbalových dovednostech a také na fyzickou připravenost dívek. Poté následoval oběd a polední pauza vyplněná besedou s RT. Odpolední TJ byla zejména o hře. Nejprve RT připravil hry malého formátu a poté i modelové utkání dívek proti sobě v počtu 7+1 na polovinu hřiště. Zejména odpolední TJ usnadnil RT další výběr dívek do Severočeského výběru.

                I přes těžký terén se dívky celý kemp snažily ukázat to nejlepší v nich a věřím, že si ho i náležitě užily. Zejména v odpolední TJ, bylo již vidět, že únava je neúprosná a to možná i díky těžkému terénu. Přesto dívky nevypustily jediné cvičení či souboj. Za jejich přístup jim patří velké poděkovaní od celého realizačního týmu.

 

Zprávu vypracovali 26.10.2017

Barbora Cankářová

hlavní trenérka SV dívek U14

a

Jan Štefko

GTM FAČR-Ústeckého KFS