Ústecký kraj

2. 11. 2017

Létající trenéři ÚKFS se představili v Kryrech

Hodnocení akce ukázkové TJ LT Ústeckého KFS v klubu Havran Kryry 26.10.2017

 

Pozvání klubu Sokola Havran Kryry přijali na uskutečnění ukázkové tréninkové jednotky létající trenéři Ústeckého KFS Jan Štefko a Zdeněk Kopas a to i navzdory tomu, že je projekt zatím pozastaven. Ukázková TJ se uskutečnila vzhledem k závěru října za poměrně slušného počasí na velice kvalitním trávníku místního hřiště.  

Akce proběhla ve čtvrtek 26.10.2017 od 15:30 hodin a ukázkové TJ se zúčastnilo 16 hráčů starší přípravky místního klubu, mezi kterými byla i jedna dívka. Ti byli létajícími trenéry rozděleni na dvě skupiny, přičemž každá skupina prováděla jinou činnost. Jedna skupina byla zaměřena na zdokonalování fotbalových dovedností zábavnou a také soutěživou formou. Ve druhé skupině bylo zaměření na souboje 1:1, ale také 2:2/3:3 a 4:4. V přestávkách mezi jednotlivými hrami si děti vyzkoušely různá úpolová cvičení na rozvoj silových schopností. Samozřejmě, že si trenéři skupiny dětí střídali a ty tak měly možnost si vyzkoušet všechny hry, cvičení i soutěže.  

Tréninku přihlíželi další trenéři místního klubu a také řada rodičů trénujících dětí. Ti všichni se pak zapojili po cca 75 minutovém tréninku do zhruba 30 minutové diskuse o problematice tréninku mládeže, po níž se všichni společně na památku vyfotili.