Ústecký kraj

3. 12. 2017

Poslední podzimní kemp Severočeského výběru dívek se uskutečnil v Děčíně!

Zpráva z 3. podzimního kempu Severočeského výběru dívek U14 v roce 2017

 

                V úterý 14. 11. 2017 se uskutečnil ve Sportovním areálu Městského stadionu na UMT v Děčíně třetí podzimní kemp severočeského výběru dívek U14 v roce 2017. Kempu se zúčastnilo 19 dívek z celkového počtu 23 pozvaných. Omluveny ze zdravotních důvodů byly Aneta Svobodová, Natálie Krämerová, Radka Jakubů a Kristýna Vránová. Kempu se zúčastnila i Lenka Galbavá ze Sparty Praha (ročník 2003), která již reprezentuje Českou republiku v kategorii dívek U15. Byla pro dívky zpestřením kempu a určitě velkou motivací pro další práci. Na třetím kemp byly již vybrány nejlepší dívky z obou krajů a na celkovém přístupu a kvalitě to bylo velmi znát.

                O dívky se staral realizační tým ve složení: Jan Štefko (GTM ÚKFS, vedoucí týmu), Barbora Cankářová (hlavní trenérka SV), Jana Králová (asistentka trenéra SV) a Jiří Horáček (asistent trenéra SV). Jan Židlický (asistent trenéra SV) se nemohl kvůli pracovním povinnostem kempu zúčastnit. Realizační tým pro dívky připravil 2 tréninkové jednotky. Dopolední TJ byla zaměřena na rozpoznání dovedností a schopností dívek v různých technických fotbalových dovednostech a také na fyzickou připravenost dívek. Poté následoval oběd a polední pauza vyplněná besedou s RT. Odpolední TJ byla zejména o hře. Nejprve RT připravil hry malého formátu a poté i modelové utkání dívek proti sobě v počtu 7+1 na polovinu hřiště. Zejména odpolední TJ usnadnil RT další výběr dívek do Severočeského výběru.

                I přes náročný program se dívky celý kemp snažily ukázat to nejlepší v nich a věřím, že si ho i náležitě užily. Zejména v odpolední TJ, bylo již vidět, že únava je neúprosná. Přesto dívky nevypustily jediné cvičení či souboj. Za jejich přístup jim patří velké poděkovaní od celého realizačního týmu.

 

Nejlépe hodnocené dívky na tomto kempu:

1) Tereza Černá, FC Slovan Liberec

2) Natálie Zemanová, FK Teplice

3) Šarlota Truxová, FK Ústí nL

4) Kristýna Neumannová, FK Teplice

5) Natálie Pavlátová (brankářka), Schoeller Křešice

6) Natálie Mrvíková, FK Teplice (doplnil JŠ)