Ústecký kraj

3. 12. 2017

Změny ve vzdělávání fotbalových trenérů na nižších licencích od září 2017!

Informace o změnách ve vzdělávání trenérů a zpráva ze školení trenérů C-licence a grassroots C licence v Ústeckém KFS

 

Trenérsko metodický úsek FAČR rozhodl a změně ve vzdělávání fotbalových trenérů s účinností od 1. září 2017. Do tohoto úseku byli přijati za účelem sjednocení metodiky přednášených témat tři noví lektoři pro vzdělávání fotbalových trenérů pro nejnižší licence, které jsou především zaměřeny na trenéry pro hráče nejmladších věkových kategorií.

V současné době je pro trenéry začátečníky připravená E-learningová licence Grassroots leaders, která je určené jak pro začínající trenéry, tak pro rodiče začínajících malých fotbalistů! Tuto základní licenci si zájemci mohou udělat doma u počítače, když se přihlásí na níže uvedených odkazech: leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz.

Poté se zájemci mohou přihlásit na kurz fotbalových trenérů C-licence, který trvá cca 20 hodin. Po absolvování kurzu ještě trenér navštíví tréninkovou jednotku přípravkové kategorie ve vybraném klubu. Zpracuje záznam z této TJ a pak složí závěrečnou zkoušku opět doma u počítače.

Dále se trenéři mohou přihlásit na další kurz UEFA Grassroots C-licence, který je v délce trvání 40 hodin. Dalším kurzem pro zvýšení kvalifikace pak je UEFA B-licence, která je v délce trvání 120 hodin. Trenér na závěr absolvuje metodický výstup na zadané téma. Jeho výkon v TJ pak hodnotí lektoři. Na závěr pak trenéři absolvují znalostní test a závěrečné ústní zkoušky formou pohovorů ze specializace, kondice a grafického záznamu.

Na všechny výše uvedené licence se trenéři hlásí vyplněnou přihláškou centrálně na stránkách fotbal.cz, kde si v sekci trenérů rozkliknou elektronickou přihlášku a tam najdou nabídku těchto licencí konaných na různých místech a v různých termínech v celé České republice. Tyto změny a forma přihlášení se týkají i doškolení trenérů těchto licencí, které trenéři musí absolvovat každé tři roky!

Odkaz na elektronickou přihlášku: http://facr.coachmanager.cz/registrace-kurzu.

V Ústeckém KFS se již uskutečnily 2 doškolení C-licence, které se konalo v Ústí nad Labem v sobotu 4.11.2017 od 8:30 a od 13:30 hodin. Doškolení absolvovalo 20 trenérů C-licence z různých klubů Ústeckého kraje, ale také tři trenéři s bydlištěm mimo náš kraj.

V termínu 3. až 5.11.2017 se v Ústí nad Labem v sídle Ústeckého KFS uskutečnilo školení trenérů C-licence, kterého se zúčastnilo celkem 16 trenérů, kteří byli všichni z našeho kraje.

Následně se pak v termínu 16. až 19. listopadu 2017 uskutečnilo další v posloupnosti vyšší školení UEFA Grassroots C-licence. Toho se zúčastnilo 18 trenérů, z nichž všichni jsou přihlášení a mají zájem pokračovat ve svém vzdělávání v kurzu trenérů UEFA B licence, který začíná v pátek 8. prosince 2017 v 16:00 hodin v sídle Ústeckého KFS v Ústí nad Labem, v Masarykově ulici 633 a potrvá přes plánované víkendové bloky až do února 2018.