Ústecký kraj

10. 12. 2017

Na kvalitně obsazeném turnaji se výběru žáků Ústeckého KFS dařilo!

Skvělá prezentace výběru žáků Ústeckého kraje na turnaji v Mnichově

 

FC Bayern Mnichov si do svého moderního mládežnického centra zvaného campus pozval na turnaj hraný v sobotu 9.12.2017 pětici soupeřů kategorií U14 a U13. Mladší žáky U13 Sparty Praha a LASK Linz doplnily týmy U14 Stuttgarter Kickers a Akademie St. Pölten. Ústecký výběr vyrazil jako společný výběr U14/U13 a domácí FC Bayern startoval s týmem U13.

 

Mládežnické centrum Allianz FC Bayern akademie bylo otevřeno teprve letos v létě a supermoderní areál nabízí maximální podmínky pro rozvoj mládeže klubu FC Bayern v kategoriích od U9 až po dorost U19. Domov zde má i amatérský tým FC Bayern U23. Komplex se skládá ze 7 tréninkových hřišť, stadionku s kapacitou 2.500 diváků pro domácí zápasy mládeže a prostornou halou s menší a větší tělocvičnou. Ubytovací možnosti jsou v 35 apartmánech především pro hráče U17, U18, U19 a U23. Posilovací a medicínská laboratoř zcela převyšuje možnosti českých profesionálních klubů a dále potvrzuje vysokou individualizaci v tréninkovém procesu každého jednotlivého hráče.

 

Sobotní turnaj se odehrál na dvou vyhřívaných hřištích s umělou trávou. V prvním utkání Ústecký výběr změřil síly s týmem U13 Sparty Praha a po vyrovnaném úvodním utkání se radoval ze šťastné výhry, kterou vydoloval v samotném závěru utkání hraném 1x 30 minut. Úvodní vítězství samozřejmě pozitivně naladilo celou výpravu, avšak hned v druhém zápasu jsme narazili na fyzicky i herně vyspělého soupeře ze severorakouské akademie St. Pöltenu, který nám uštědřil porážku 0:3! 

 

Velmi sympatické bylo, že tato porážka neovlivnila herní projev našeho výběru, jehož výkon v dalších zápasech rostl a gradoval. Proti rakouskému LASK Linz jsme zvítězili 1:0 a proti Stuttgarteru Kickers zcela dominovali a došli k výhře 5:1.

 

Náš výběr čekal poslední zápas s domácím FC Bayern Mnichov, který výrazným způsobem díky ostatním výsledkům rozhodoval o konečném pořadí v turnaji. Náš tým si i přes „důležitost“ utkání zachoval svou herní tvář, kterou se prezentoval v turnaji a snažil se předvádět kombinační fotbal se snahou soupeře nepouštět k míči a být nebezpečný směrem dopředu! Tento přístup a herní odvaha přinesly dvoubrankové vedení a několik dalších šancí. Ovšem domácí se nevzdávali a o zápasový obrat bojovali až do samotného konce utkání, které se dohrávalo téměř za tmy! Vítězství v tomto utkání přineslo našemu výběru i celkové vítězství v kvalitně obsazeném turnaji!

 

Utkání (1 x 30 minut)

Výsledek

(střelci branek ÚKFS)

LASK Linz - SV Stuttgarter Kickers

1:2

Sparta Praha - Výběr Ústeckého KFS

0:1, Vachoušek

FC Bayern München - AKA St. Pölten

0:2

LASK Linz - Sparta Praha

1:2

SV Stuttgarter Kickers - FC Bayern München

0:2

Výběr Ústeckého KFS - AKA St. Pölten

0:3

LASK Linz - Výběr Ústeckého KFS

0:1, Vachoušek

SV Stuttgarter Kickers - AKA St. Pölten

1:4

SV Stuttgarter Kickers - Výběr Ústeckého KFS

1:5

Sparta Praha - FC Bayern München

1:0, Rybyšár 3, Raiminius, Jungmann

Sparta Praha - AKA St. Pölten

0:0

LASK Linz - FC Bayern München

0:3

LASK Linz - AKA St. Pölten

2:2

SV Stuttgarter Kickers - Sparta Praha

2:1

Výběr Ústeckého KFS - FC Bayern München

2:1, Korselt, Vachoušek

 

 

Konečná tabulka:

1. Výběr ÚKFS                                     12 bodů, skóre 9:5

2. AKA St.Pölten/Rakousko                 11 bodů, skóre 11:3

3. Sparta Praha                                  7 bodů, skóre 4:4

4. FC Bayern München/SRN              6 bodů, skóre 6:5

5. SV Stuttgarter Kickers/SRN            6 bodů, skóre 6:13

6. LASK Linz/Rakousko                       1 bod, skóre 4:10

 

Výběr Ústeckého KFS reprezentovali:

Jan Grümann (FK Teplice), Samuel Bím-René Pěček, Tomáš Sůra, Jakub Tomšík, Jonáš Bzura (všichni FK Ústí nL), Jakub Johana, Jakub Kotalík (oba FK Litvínov), Martin Kříž (Junior Chomutov), Jan Skurovec, Nikolas Charamza (oba Mostecký FK), Tadeáš Rybyšár (FK Varnsdorf), Tadeáš Vachoušek, Matyáš Korselt, Marek Jungmann, Jakub Lachman, Matěj Raiminius, Alex Ingardia (všichni FK Teplice).

Realizační tým: Tomáš Heidenreich, Jiří Lovíšek, Zdeněk Kopas, Jan Skýpala, Jan Štefko.