Ústecký kraj

22. 1. 2019

Ústecký výběr jen kousek od medaile!

Nejlepším brankářem turnaje vyhlášen Patrik Šindelář!

 

Ve sportovní hale v Chebu se v pátek a v sobotu 18.-19.1.2019 uskutečnil halový turnaj o pohár předsedkyně řídící komise pro Čechy, v němž se střetlo 7 krajských výběrů žáků kategorie U14.

Ústecký výběr v tomto turnaji dobře začal a porazil Liberecký výběr. Ale pak přišly 3 porážky po sobě, když jsem nejprve podlehli velmi aktivně hrajícím Středočechům, což se nakonec ukázalo jako rozhodující v boji o medaile, pak jsme prohráli s dvěma nejlepšími týmy turnaje, a to Plzeňský výběrem a výběrem Jihočeského kraje!

V sobotním programu na nás čekala dvě utkání, když jsem nejprve přehráli výběr Pražského fotbalového svazu a na závěr turnaje jsem bojovali o medaile proti domácímu Karlovarskému výběru. V utkání jsme nejprve prohrávali 0:2, ale pak jsme výsledek otočili a vedli jsme 3:2 i 4:3! Ale v dramatickém závěru Karlovarští dokázali vyrovnat, ale naši hráči vrhli všechny síly do útoku a těsně před koncem si vypracovali po pěkné akci velikou šanci, ale Radek Žorna trefil jen tyč domácí svatyně, a tak utkání skončilo nerozhodně! Ještě mohl náš výběr dosáhnout na medaile, pokud by v posledním utkání Středočeši nezvítězili nad Libereckým výběrem, k čemuž scházelo hodně málo, když Liberečtí hráči měli v posledních vteřinách tohoto utkání blízko k vyrovnání, ale již překonaného brankáře zaskočil obětavým skluzem obránce Středočechů a míč vyrazil z prázdné branky!

Útěchou našemu výběru byl zisk individuálního ocenění, když pořadateli byl nejlepším brankářem turnaje vyhlášen Patrik Šindelář!

 

Výsledky našeho výběru:

Ústecký KFS – Liberecký KFS                      4:2

Ústecký KFS – Středočeský KFS                 1:6

Ústecký KFS – Plzeňský KFS                        1:7

Ústecký KFS – Jihočeský KFS                      2:6

Ústecký KFS – Pražský FS                            5:1

Ústecký KFS – Karlovarský KFS                  4:4

 

Střelci branek našeho výběru:

Kincl Jakub 5, Raiminius Matěj 4, Vošahlík Jiří 4, Bzura Jonáš 3, Johana Jakub 1.

 

Celkové pořadí:

1. Plzeňský KFS                 18 bodů, 37:12

2. Jihočeský KFS               15 bodů, 24:11

3. Středočeský KFS          7 bodů, 17:17

4. Ústecký KFS                  7 bodů, 17:26

5. Pražský FS                     6 bodů, 11:21

6. Karlovarský KFS           5 bodů, 21:20

7. Liberecký KFS               3 body, 12:32

 

Výběr Ústeckého KFS reprezentovali:

Michal Borecký (Tatran Kadaň), Patrik Šindelář-Šimon Buben (oba Mostecký FK), Jonáš Bzura, Matěj Raiminius, Jakub Slivka, Radek Žorna, Kryštof Hloušek (všichni FK Teplice), Jakub Kincl (FK Ústí nL), Jakub Johana, Jiří Vošahlík (FK Litvínov), Adam Pavel Hradiský (FK Varnsdorf), Štěpán Holák (Junior Chomutov).

Realizační tým: Tomáš Heidenreich, Zdeněk Kopas, Jan Štefko.