Ústecký kraj

22. 2. 2019

Krušnohoří na Mostecku pomalu ožívá mládežnickým fotbalem

Celoškolský fotbalový turnaj na ZŠ v Hoře Svaté Kateřiny byl pro děti velkou výzvou! 

Okresní fotbalový svaz Most a jeho Komise mládeže potažmo Grassroots trenéři mládeže chtějí v horských obcích v Krušnohoří na Mostecku restartovat fotbal. Proto se ve fotbalovém areálu na Brandově už o loňských prázdninách konal příhraniční fotbalový kemp, kterého se zúčastnily i děti z obcí na německé straně. Další aktivitou k oživení mládežnického fotbalu v tomto regionu je díky dobré spolupráci s vedením školy od září 2018 na Základní škole v Hoře Svaté Kateřiny založený kroužek pohybových aktivit zaměřený na fotbal, který vede grassroots trenér mládeže OFS Most Ladislav Rameš. Navštěvovat tento kroužek začalo 12 dětí z nižšího stupně a potěšitelné je to, že zájem začínají projevovat i děti z vyššího stupně a počet sportujících dětí se tak lehce navyšuje!

Spolupráce s ředitelkou školy Mgr. Jitkou Novákovou je na velmi dobré úrovni, a tak se dohodlo, že se v rámci spojených hodin tělesné výchovy nejprve na vyšším a pak na nižším stupni uskuteční celoškolský turnaje v halové kopané! Nejprve v úterý 19. února 2019 se v místní tělocvičně utkalo 5 smíšených družstev z vyššího stupně, která hrála systémem každý s každým o vítězství v turnaji. V turnaji se prezentovaly cca 3 desítky dětí, který si fotbalový turnaj náramně užívaly, a hlavně se mezi chlapci i děvčaty hrálo fair play! Turnaj se hrál 4:4 na 2+2 malé branky bez brankářů, tudíž padalo hodně branek! Vítězem se stal tým ve složení: Volšička, Ingvort, Studnička, Badiová, Vokřál a Hlásková.

O den později ve středu 19.2.2019 se pak konal turnaj na nižším stupni, kterého se zúčastnilo více než 50 dětí, které učitelky rozdělily do celkem 10 smíšených týmů. Hrálo se ve dvou skupinách po 5 týmech každý s každým na ½ tělocvičny v počtu 4:4 hráče bez brankářů na 2+2 branky. Podle umístění ve skupině pak hrály týmy na 2. místě o celkové 3. místo a vítězové skupin se střetly ve finálovém utkání o celkové prvenství v turnaji. To nakonec vybojoval tým ve složení: Michálková, Arutjunová Zuzana, Batík, Mikač a Chod Jiří.

Na konci turnaje při vyhlášení výsledků byly všechny děti odměněni sladkostmi, fotbalovým náramkem a vítězové obdržely kartičky s českými fotbalovými reprezentanty. Ceny do turnaje věnovaly OFS Most, Ústecký KFS a FAČR.

Zástupci OFS Most pochválili děti za jejich velké sportovní snažení a fair play hru! Poděkovali také pedagogům místní školy na čele s paní ředitelkou, kteří se výraznou měrou podíleli na dobře zorganizovaném turnaji a určitě příjemném zážitku všech zúčastněných dětí!

Předběžně bylo s vedením školy dohodnuto, že se podobný turnaj uskuteční v červnu 2019 v závěru školního roku na místním multifunkčním hřišti!

Další pohybovou aktivitou se zaměřením na fotbal, kterou pro děti v tomto regionu připravuje OFS Most, je organizace letního příměstského kempu dětí, který by se měl uskutečnit v termínu 8. až 12. července 2019.