Děčín

4. 5. 2017

1. Grassroots konference ÚKFS

V pondělí 24. dubna 2017 byla krátce po 16:00 hodině v hotelu Clarion Congress v Ústí nad Labem zahájena první Grassroots konference Ústeckého krajského fotbalového svazu. Tyto konference v měsících březnu a dubnu proběhly nebo proběhnou ve všech 14 krajích České republiky. Krajské konference navazují na 1. Národní Grassroots konferenci, která se uskutečnila v říjnu 2016 v Praze. Grassroots konference by měly být organizované jednou za 2 roky a jsou především zaměřené na pomoc a rozvoj neprofesionálního fotbalu v České republice.

První Grassroots konference v Ústeckém kraji se zúčastnilo zhruba 50 zástupců z fotbalových klubů z celého Ústeckého kraje. Konferenci zahájil místopředseda KFS Mgr. Michal Kapoun, který poté předal slovo generálnímu sekretáři FAČR Mgr. Rudolfu Řepkovi, který přítomným stručně nastínil, co chce FAČR pro rozvoj neprofesionálního fotbalu v nejbližších letech udělat. Na něj navázal a ve své prezentaci podrobněji představil Strategický Grassroots plán FAČR Mgr. Michal Blažej, který také později přítomným představil novinku ve školení pro začínající trenéry, kterou je Grassroots leader licence, přičemž tuto základní licenci je možno získat „online“ školením. Ve svém třetím vystoupení na konferenci přednesl zástupce Grassroots oddělení FAČR prezentaci o fotbalu jako o celoživotní lásce!

S členstvím FAČR a s čísly udávajícími počty klubů v našem kraji, počty hráčů a hráček různých věkových kategorií atd. seznámil zástupce klubů sekretář Ústeckého KFS Miloš Vitner. O projektech zaměřených na rozvoj a podporu ženského a dívčího fotbalu hovořila zástupkyně ženského oddělení FAČR Nikola Mužíková. Prezentaci o projektu Můj první gól a o podporovaných náborových akcích organizovaných i v klubech Ústeckého KFS přednesl Grassroots trenér mládeže Ústeckého KFS Jan Štefko, který přítomné také seznámil s připravovanou novinkou, kterou je Klubový licenční systém, kterým projde od letošního léta každý fotbalový klub v ČR. Grassroots trenér mládeže ÚKFS také představil krajské Grassroots projekty, které jsou již delší dobu v našem kraji realizovány. Hovořil tak o Brankářské škole Ústeckého KFS, která se zaměřuje na talenty ve věku 11-15 let, projektu létajících trenérů brankářů, jejichž ukázkovou tréninkovou jednotku si může objednat kterýkoli klub v Ústeckém kraji, dále představil Benefit program na podporu meziokresní soutěže a výchovu hráčů v klubech krajské a okresní úrovně. S tímto projektem úzce souvisí organizace kempů talentovaných fotbalistů v kategoriích U11 a U12. Všechny tyto a další projekty jsou finančně podporovány z Nadačního fondu pro rozvoj fotbalové mládeže Ústeckého kraje, jehož koncept a finanční stránku představil ve své prezentaci předseda představenstva Nadačního fondu a Komise mládeže ÚKFS v jedné osobě Mgr. Jan Skýpala. 

Na závěr konference proběhla krátká diskuse a na dotazy přítomných zástupců klubů odpovídal zejména generální sekretář FAČR Mgr. Řepka a zástupce Grassroots oddělení FAČR Blažej. Konference byla ukončena zhruba ve 20:00 hodin. 

Mgr. R. Řepka, Mgr. Michal Blažej a Nikola Mužíková za ženské oddělení.

 

DOKUMENTY

28. 4. 2017

1. Program

Stáhnout (842 kB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

2. Grassroots

Stáhnout (2 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

3. Členství_KFS_OFS

Stáhnout (2 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

4. Vzdělávání trenérů

Stáhnout (1 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

5. Můj první gól, Měsíc náborů

Stáhnout (3 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

6. Rozvoj_ženského_fotbalu

Stáhnout (2 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

7. Licenční systém

Stáhnout (1 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

8. Celoživotní fotbal

Stáhnout (1 MB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

9. Nadační fond fotb. mládeže ÚK

Stáhnout (398 kB)

DOKUMENT

28. 4. 2017

10. Grassroots projekty ÚKFS

Stáhnout (3 MB)