Rychnov nad Kněžnou

2. 2. 2017

Krajská halová liga kategorie U10 a U11 ročník 2016-17

Krajská halová liga kategorie U10 a U11

Skvělé! Vynikající!                                                                                                                                              

I OV OFS již dohrály svoji halovou soutěž pro sezonu 2016/2017 a reprezentace OFS Rychnov n. Kn. si v ní vedly skvěle. Soutěž se skládala ze tří turnajů, zúčastnily se jí výběry všech okresů královéhradeckého kraje a jednotlivé turnaje se odehrály v Lázních Bělohrad, Jaroměři a Rtyni v Podkrkonoší. Součet výsledků pak určil celkového vítěze – halového přeborníka královéhradeckého kraje v jednotlivých kategoriích.                                                                                                                         

Již od prvního turnaje bylo zřejmé, že oba naše výběry mohou do konečného pořadí velmi vážně promluvit. Kategorie U10 /roč.nar.2007 a ml./se již od prvního turnaje zařadila mezi možné favority. Po prvním místě v Lázních Bělohrad, druhém místě v Jaroměři měla právě Rtyně rozhodnout, kdo z dvojice OFS Rychnov – OFS Náchod bude úspěšnější. K závěrečnému turnaji trenéři nominovali hráče: Vik, Široký, Šťovíček, Dýčka, Kameník, Horák, Matoulek, Drašnar a Zilvar. A turnaj pro naše kluky nezačal dobře. Hradečtí jsou letos nevyzpytatelný soupeř a v zápase s námi to potvrdili. Ač jsme měli územní převahu a více drželi míč, bylo to bez šťávy a zápalu. Výsledek 2 : 1 pro soupeře, což bylo zklamání. Žádná bouřka v kabině se však nekonala, to že na to máme bylo potřeba jen probudit v hráčích, a tak se také stalo. Od druhého zápasu to bylo jedno skvělé představení za druhým, posuďte sami: Rychnov : Trutnov   10 : 0, Rychnov : Jičín   10 : 1,Rychnov : Náchod   6 : 1!!! Zasloužené konečné první místo v celé KZHL kategorie U10 a cena pro nejlepšího střelce, kterým se stal Luboš Dýčka.                                  

Ani kategorie U11 za mladšími nezaostávala a také ona měla velkou šanci dosáhnout ve Rtyni na vrchol. Na poslední turnaj trenéři nominovali hráče: Kapusta, Sazima R., Grulich, Kocka, Kijonka, Sejkora, Šimon, Miculyčová, Hůlka a Preclík. U11 si v předešlých turnajích vedla skvěle, druhé místo v Lázních Bělohrad, první v Jaroměři a jen bod ztráty v průběžném pořadí za OFS Náchod. Na rozdíl od mladších, zahájila U11 turnaj výborně. Vítězství nad OFS Hradec se nerodilo snadno a výsledek 5 : 3 pro nás to jen dokládá, další zápas a přesvědčivé vítězství     7 : 0 nad OFS Trutnov, zdálo se, že vše spěje k rozhodujícímu utkání s OFS Náchod. K tom bylo však zapotřebí porazit OFS Jičín, který před utkáním s námi porazili OFS Hradec a jejich sebevědomí tím nesmírně vzrostlo, což se v zápase s námi i projevilo. Začátek zápasu se pro nás vyvíjel opticky velmi dobře, vyvinuli jsme velký tlak, střely na branku odvracel soupeř jen se štěstím a námahou, v poli jsme ho výrazně předčili. Jenže minuty ubíhaly a branky v síti soupeře nepřicházely. Na branku soupeře jsme dokázali odpovědět jen Grulichovým gólem a vyrovnáním na 1 : 1, střela a gól v naší síti ze standartní situace podtrhl účet zápasu = 2 : 1 pro soupeře. Nic nám nebyl platný počet střel na branku, soupeře jsme přestříleli snad 22 : 4 a územní převaha. Ale to je fotbal, musíme však říci, že Jičínští se na tomto turnaji prezentovali skvěle a prohra s nimi není jistě ostudou. Do závěrečného zápasu s OFS Náchod, který na této úrovni představil opravdu vynikající mužstvo, jsme vstupovali prakticky již za rozhodnutého pořadí a s touhou předvést to nejlepší co je v našich silách. Nutno říci, že se nám to podařilo a diváci odměnili obě mužstva bouřlivým potleskem a fanděním. Prohra 0 : 1 již snad ani nebyla podstatná. Je jen potěšující, že všechna naše utkání s OFS Náchod, obou kategorií, byla svojí dramatičností a fotbalovostí hodnocena jako vrcholy turnajů. K úspěšnému vystoupení U11 je ještě potřeba přičíst ocenění jednotlivců, kde titul nejlepšího střelce získal Dominik Sejkora.                                          

Další ročník KZHL skončil. Obě naše reprezentace se výrazně prosadily. Vítězství U10 je vynikající úspěch a můžeme se jen těšit, co nám tato věková kategorie ještě připraví za fotbalové radosti. Druhé místo U11 a šance prát se o titul krajského přeborníka až do závěrečných zápasů, je dá se říci nečekané, ale zasloužené. Vytvořil se výborný kolektiv, kterému nebyly výsledky a vystupování na palubovce lhostejné. Vyzdvihovat jednotlivé hráče v obou kategoriích by nebylo na místě. Všichni se o vynikající úspěch reprezentací OFS Rychnov n.Kn. zasloužili svými výkony na hřišti a pro úspěšný výsledek udělali maximum. Díky. Nezbývá mě než poblahopřát všem hráčům, trenérům, cestujícím a fandícím rodičům a všem těm, kteří se na zajištění reprezentací podílejí. Ročník 2016/2017 KZHL je minulostí, ale my ho musíme zařadit jako jeden z nejúspěšnějších v historii reprezentačních výběrů OFS Rychnov n.Kn. .                                                                                                               

Tím to však pro oba úspěšné celky nekončí. O další úspěchy budou naše reprezentace soupeřit s vrstevníky z Pardubického kraje na turnaji v Předměřicích n. Lab, který se bude konat 26.3.2017.Tak tedy hodně dalších úspěchů!!!

Leimer Václav    hlavní trenér OV OFS Rychnov n.Kn.

  

         

 

2017 01 28 - ZHL KFS U10 a U11 - Rtyně