Rychnov nad Kněžnou

2. 2. 2017

Hodnocení druhého – finálového turnaje ZHOL v Rokytnici v Orl.h. z 21.1.2017

Hodnocení druhého – finálového turnaje ZHOL v Rokytnici v Orl.h. z 21.1.2017

V sobotu 21.1. odehrála kategorie mladších žáků v Rokytnici n. Orl. druhý, závěrečný turnaj ZHOL, kterou pořádá KM OFS Rychnov n. Kn. a Orlický týdeník. Pro tuto kategorii to byl první, zkušební ročník, který měl potvrdit oprávněnost myšlenky pořádat vedle kategorií mladší a starší přípravky i zimní soutěž pro mladší žáky.                                                                                                                                 

Po prvním turnaji byl velkým favoritem tým Sp. Rychnov n. Kn, který první turnaj vyhrál. V základní „A“ skupině se favorit postupně střetl s mužstvy Vamberka, Borohrádku a spojeným mužstvem Opočna/Dobrušky. Skupinu ovládl překvapivě „probuzený“ tým Vamberka a zvláště jeho, v tomto turnaji nejlepší střelec – Marian Žák, který vítězství ve skupině Vamberku doslova vystřílel, Rychnovští postoupili do finálové skupiny ze druhého místa. Mužstvům Borohrádku a Opočna/Dobruška zbyla účast hrát ve skupině o umístění. Ve skupině „B“ byla situace s postupem do finálové skupiny vyrovnanější a o postup spolu bojovaly tři mužstva, ten si nakonec vybojovaly týmy Týniště a Kostelec/Častolovice. Do skupiny o konečné umístění postoupily týmy Rokytnice a Doudleb.                                                                  

Ve finálové skupině pokračoval střelecký koncert Vambereckého Mariana Žáka a dá se říct, že vítězství v tomto turnaji Vamberku zajistil nastřílenými brankami on. Rychnovští ve finálové skupině porazili Týniště i Kostelec/Častolovice a obsadili druhé místo. Třetí skončilo Týniště, které porazilo spojené mužstvo Kostelec/Častolovice. Další místa obsadila družstva, pátá Rokytnice, šesté Opočno/Dobruška, sedmý Borohrádek a osmé Doudleby.                                                                                                                                   

Po odehrání 40 zápasů, nastalo sčítání výsledků z obou turnajů a vyhlášení celkového pořadí. Roli favorita splnil Sp. Rychnov n.Kn. a stal se celkovým vítězem prvního ročníku ZHOL kategorie mladších žáků,o celkovém druhém místě spojeného mužstva Kostelce /Častolovic rozhodlo dvojnásobné umístění mužstva ve finálové skupině, celkově třetímu Vamberku nepomohlo k lepšímu umístění ani první místo ve druhém turnaji, čtvrté skončilo mužstvo Týniště, pátá potom domácí Rokytnice, šestá Lok. Borohrádek, sedmé spojené mužstvo Opočno/Dobruška a osmé Doudleby.                                                                                                                                                                       

S celkovými výsledky mužstev byli vyhlášeni i nejlepší jednotlivci, nejlepším brankařem se stal Viktor Holanec z Doudleb, nejlepším střelcem se stal již zmiňovaný Marian Žák z Vamberka a nejlepším hráčem Ferebauer Adam, také z Vamberka.                                                                                                                                             

První ročník skončil a KM OFS ho bude hodnotit jak po stránce sportovní, tak i po stránce ekonomické. Bohužel na okrese není výběr a pro konání dalších ročníků, pro své zázemí a rozměry,připadá v úvahu jen hala v Rokytnici,která samozřejmě ne všem musí vyhovovat.                                                                      

V tuto chvíli je KM s průběhem a sportovní úrovní spokojena a věřím, že KM OFS bude pokračovat i za rok.                                                                                                                                                                        

Děkujeme hráčům, trenérům,rodičům a všem partnerům – Orlickému týdeníku, fi.UNIPRINT, firmě TERCIE Doudleby n. Orl. a dalším za podporu a pomoc při pořádání ZHOL této kategorie.

Leimer Václav   předseda KM OFS Rychnov n.Kn.

2017 01 21 - ZHL OFS RK 2016-17 MŽ finále - Rokytnice