Rychnov nad Kněžnou

26. 2. 2017

Hodnocení 2.ročníku OZHL kategorie mladší přípravky 2017

Hodnocení 2.ročníku OZHL kategorie mladší přípravky 2017

Je dohráno! 2.ročník OZHL pro sezonu 2017 kategorie MP je minulostí. KM OFS Rychnov n. Kn. a Orlický týdeník vyhodnotili a odměnily kolektivy i jednotlivce.                                                                      

V neděli 19.2.2017 se v hale gymnasia Rychnov n. Kn. odehrál závěrečný turnaj, který rozhodl o konečném umístění. Po druhém turnaji se začali rýsovat favorité na celkový úspěch, kterými byla družstva Týniště n. Orl. a Borohrádku. Nasazení do skupin zmíněná mužstva dohromady nesvedla, a to byl i jeden z důvodů, že svoje skupiny bez zakolísání vyhrály. To ovšem neznamená, že by diváci přišli o dramatickou a napínavou podívanou. Ve skupině „A“ Borohrádek po dvou těsných výsledcích s Kostelcem 2 : 1  a Vamberkem 1 : 0, jasně porazili Rychnov a společně s Kostelcem postoupil do finálové skupiny. Rychnovu s Vamberkem, který byl ve vzájemném měření sil o prsa šťastnější, Baník zvítězil 1 : 0, zbylo místo ve skupině o konečné umístění. Ve skupině „B“ byla situace po odehrání zápasů ve skupině obdobná, oslabenému Týništi byli ve skupině výsledkově soupeřem jen Častolovičtí. Oba tyto týmy postoupily do finálové skupiny společně, když ve vzájemném měření sil bylo o branku šťastnější Týniště 2 : 1. Ve skupině o umístění potom pokračovaly Doudleby a České Meziříčí, v souboji těchto dvou mužstev byli lepší Meziříčští. Ve finálových skupinách již šlo o hodně. Celkové první místo a titul halového přeborníka pro sezonu 2017 si v dramatickém zápase vítězstvím 2 : 0 nad Borohrádkem pojistilo mužstvo SK Týniště n. Orl., které má ve svém mužstvu opravdu nadějné jednotlivce. Porážka pak odsoudila Lok. Borohrádek k celkové druhé příčce, ale i v Borohrádku nemusí smutnit, protože jím vyrůstají zdatní následovníci Kapustů, Sazimů, Grilichů a  Kocků. Za touto dvojicí se umístila družstva Kostelce a Častolovic, jejich vzájemný duel bylo opravdu zážitkem sledovat, a i jím se daří hledat nové naděje. 5.místo obsadilo mládí Doudleb n. Orl, jejíž celková bilance 3x šesté místo svědčí o vzácné vyrovnanosti výkonů, ale stále je co zlepšovat, šestý skončil Baník Vamberk, od kterého se asi čekalo víc, sedmé místo patří Měřičským, kteří se pro onemocnění hráčů nemohli zúčastnit druhého turnaje, a to jim určitě v konečném pořadí nepomohlo, osmý skončil Sp. Rychnov n. Kn..                                                                                                                                                     

K vyhlášení pořadí a ocenění týmů, které předával staronový předseda OFS Rychnov n. Kn. p. M. Židík, patří i vyhodnocení a odměnění jednotlivců:                                                                                 -

  • nejmladší účastník: Brož Sebastián   Sp. Rychnov n. Kn.                                                                      
  • zúčastněná děvčata: Marková Rozálka z Lok.Borohrádek, Vojnarová Anička z Čes. Meziříčí a  Horenská Verča z Ban. Vamberk  
  • nejlepší brankař: Marek Jakub z Lok. Borohrádek
  • nejlepší střelec: Orság Tomáš z Týniště n. Orl.                                                                                              
  • nejlepší hráč: Bolehovský Lukáš z Kostelce n. Orl.                                                                                      
  • nejlepší hráč celé OZHL roč. 2016/2017 (všech tří kategorií - MP,SP,MŽ): Sejkora Dominik z Častolovic

Co závěrem a komu poděkovat? Nesmím zapomenout na partu lidí – pořadatelů, kteří se bez ohledu na volný čas a nároku na odměnu zasloužili o zdárný a snad i bezproblémový průběh celé zimní halové sezony – díky p. P. Reichlovi. Z. Vodákovi a J. Zemenovi, při konání turnajů v Rokytnici v Orl. h. a Opočně pak p. L. Michalcovi, M. Rückerovi a D. Krištofovi.                            

Je jen škoda, že si v průběhu druhého turnaje nezaviněně a nešťastně zlomil nohu Tomík Grulichu z Doudleb n. Orl., kterému tímto přeji brzké uzdravení a návrat na hřiště. Chci také samozřejmě poděkovat partnerovi OFS Rychnov n. Kn. – Orlickému týdeníku a i těm, kteří si nepřejí být jmenováni a svoji podporu nedávají na odiv. Všem velké díky!!!                         

Myslím, že se další ročník OZHL vydařil, nechci omlouvat některá pořadatelská šlápnutí vedle, stane se a je to snad poučení pro příště. Gratuluji všem vítězům, oceněným i neoceněným jednotlivcům a kolektivům, rodičům, trenérům a všem těm, kteří mají ze spolupořadatelství seriálu halových turnajů v rámci OZHL dobrý pocit – já ho mám.                                                    

Přeji pořadatelům dalšího ročníku hodně úspěchu a „FOTBALU NAZDAR“

Leimer Václav předseda KM OFS Rychnov n.Kn.