Rychnov nad Kněžnou

7. 4. 2017

Nejlepší výběry má OFS Rychnov n.Kn!!!

Nejlepší výběry má OFS Rychnov n.Kn!!!

Již čtvrtý ročník halového mezikrajského turnaje, nejlepších celků krajských zimních halových lig, pořádaly KFS Královéhradeckého a Pardubického kraje. Pořadatelem letošního ročníku byli Královéhradečtí, kteří uspořádali turnaj v neděli 26.3.2017 na palubovce haly v Předměřicích n.L.. Pro OV OFS Rychnov n.Kn. to byla premiéra, protože se zatím ještě nepodařilo našim výběrům na toto měření sil kvalifikovat. Tentokrát jsme byli úspěšní a OFS Rychnov n.Kn. měl v turnaji hned dva zástupce, jak OV kategorie U10, který byl v ZHL KFS HK první, tak i U11, která obsadila ve své kategorii druhé místo. Turnaj se hrál za účasti čtyř mužstev v každé kategorii a dvoukolově, výsledky zápasů se sečetly do tabulky pro každou kategorii zvlášť.

U10 na turnaji, pod vedením trenérů J.Šťovíčka, L.Dýčky, M.Horáka a T.Vika reprezentovali hráči: Vik Filip, Široký Filip, Červenka Tadeáš, Dýčka Luboš, Filip Miroslav, Zilvar Tadeáš, Matoulek Marcel, Horák Patrik a Drašnar David. Turnaj tato kategorie zahajovala a měla za soupeře OFS Náchod, OFS Ústí n.Orl. a OFS Pardubice. Turnaj začínal již v 8,30 hod. a naši mladší reprezentanti by se asi ještě viděli v posteli, než na palubovce. Po vlažném začátku našeho týmu, dva zápasy = dvě remízy, začalo být velmi brzy zřejmé, že o prvenství v turnaji se rozhodne mezi výběrem OFS RK a výběrem Ústí n.Orl , když obě mužstva své soupeře výrazně převyšovala. Nakonec byli Ústečtí nad síly našich hráčů, když z obou utkání se nám podařilo získat jen jeden bod a soupeř zaslouženě svojí kategorii vyhrál. I přesto, že náš OV kategorie U10 obsadil celkově druhé místo, považuji to za vynikající úspěch a všem hráčům a trenérům patří velký dík. Tento velký úspěch se promítl i do hodnocení jednotlivců a nejlepším brankařem byl zvolen náš Vik Filip.                                                                                                              

U11 jela na turnaj do Předměřic n.L. oslabena o P.Preclíka, který onemocněl a na poslední chvíli jsme museli shánět náhradu za hráče, který neměl o start v turnaji zájem!? To se podařilo a do Předměřic odjeli pod vedením trenérů Leimer V, Krištof D. a Kapusta M. hráči/čky: Šimon Daniel, Kijonka Matyáš, Sejkora Dominik, Hůlka Jakub, Grulich Matyáš, Kocka Filip, Kapusta Sebastián, Miculyčová Iveta a Horák Dominik. Za soupeře měl náš výběr mužstva OFS Náchod - suveréna ZHL Královohradeckého kraje, favorita turnaje OFS Chrudim a mužstvo OFS Svitavy. Hned první zápas s OFS NA a naše vítězství 2 : 1, nám potvrdilo, že jsme schopni být těmto favoritům turnaje nejen vyrovnaným soupeřem, po dalším vítězství nad OFS Svitavy a remízou s Chrudimí jsme do druhého poločasu turnaje vstupovali z prvního místa. V odvetě nám Náchodští vrátili porážku z prvního zápasu, vítězství nad Svitavami rozhodlo, že o konečné první místo si to v závěrečném zápase turnaje „rozdáme“ s Chrudimí. Po předvedených výkonech se výběr Chrudimi jevil jako favorit, ale v dramatickém a asi i v jednom z nejlepších utkání celého turnaje se nám podařilo soupeře 2 : 1 porazit, když obě branky vstřelil D. Sejkora a celý mezikrajský turnaj kategorie U11 vyhrát! Následoval výbuch radosti a nadšení! To jsme nečekali! V takovéto konkurenci, takový úspěch a po tak kvalitních výkonech, neskutečné! Při závěrečném vyhlašování úspěch podpořilo i prvenství D. Sejkory v kategorii U11 - nejlepší střelec.

Halová sezona 2016/2017 skončila vynikajícím úspěchem. Dík patří především hráčům, jak se k reprezentaci postavili a jaké skvělé výkony na palubovce v průběhu celé sezony předváděli. Skvěle fandily rodiče a i jím patří touto cestou náš dík. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále. Díky trenérům, lidem, kteří s prací okolo OV pomáhají, OFS Rychnov n.Kn. a všem naším partnerům a fanouškům. Pro další halový ročník jsme si laťku nastavili vysoko. Čeká nás jarní venkovní sezona, vznikne kategorie U9 (roč. nar. 2008 a ml.), v květnu se zúčastníme prvního mistrovského turnaje všech čtyř kategorií. Další práce a snad i další úspěchy. Tak ještě jednou, gratuluji.

Leimer Václav hlavní trenér OV a předseda KM OFS Rychnov n.Kn.