Vysočina kraj

24. 8. 2020

V Kraji Vysočina startuje Kouba Cup

Kraj Vysočina v letošním roce hostí jubilejní 25. ročník turnaje Kouba Cup, prestižní akci pro elitní hráče v kategorii starších žáků U15. Turnaj 14 krajských fotbalových svazů začíná v úterý 25. srpna a vyvrcholí o dva dny později.

Kouba Cup je tradiční turnaj, v němž se střetávají krajské výběry hráčů do 15 let a který nese jméno po Pavlu Koubovi, českém brankáři a držiteli stříbrné medaile z MS v Chile v roce 1962, otci vicemistra Evropy z roku 1996 Petru Koubovi.

Letošní ročník hostí Kraj Vysočina a Okresní fotbalový svaz Třebíč. „Na turnaj se moc těšíme. Musím říct, že je pro nás čest, že můžeme být pořadatelem tohoto turnaje, zvlášť když jde o jubilejní 25. ročník,“ říká Stanislav Duben, grassroots trenér mládeže Krajského fotbalového svazu Vysočina (GTM KFS Vysočina).

Vítězství na Kouba Cupu obhajuje výběr Moravskoslezského KFS, finalista z posledního ročníku, host ze Slovenska Západoslovenský fotbalový svaz, bude letos na turnaji chybět. „Je nám to moc líto, ale na poslední chvíli musel slovenský tým účast na turnaji odříct, kluby jim totiž neuvolnili kvůli koronavirovým omezením hráče. Náhradu se nám již bohužel nepodařilo zajistit,“ vysvětluje ředitel turnaje Duben.

Turnaj je důležitý zejména z pohledu reprezentace U15. Trenér národního týmu hráčů do 15 let Karel Havlíček bude po celou dobu turnaje pozorovat možné adepty na reprezentační dres i se svými asistenty, Karlem Pitákem a Josefem Vlčkem.

„Pro mě je to nejdůležitější akce před nominací na reprezentační přípravné kempy, které se budou konat v září a říjnu. Vyjma zraněných hráčů totiž na Kouba Cupu uvidíme to nejlepší v Česku z kategorie U15, tedy z ročníku narození 2006. Z toho pohledu je turnaj opravdu velmi prestižní,“ říká Havlíček.

Od poloviny září čeká nejlepší české hráče do 15 let celkem 5 přípravných reprezentačních kempů, kde se objeví okolo 140 mladých fotbalistů. V rámci těchto kempů sehrají hráči i přátelská utkání, v nichž obléknou reprezentační dres a před zápasy uslyší českou hymnu. „I když se pak výběr ještě zúží, chceme, aby si hráči vyzkoušeli, jaké je to reprezentovat a v ostřejších zápasech se z toho nerozklepali,“ vysvětluje Havlíček.

Kouba Cup může být pro mnohé hráče vstupenkou na tyto podzimní reprezentační kempy kategorie U15.

Celkem 14 týmů je na turnaji rozděleno do tří skupin, v nichž se střetnou každý s každým. Hrací doba je stanovena na 2x25 minut. Po bojích ve skupinách následují ve čtvrtek zápasy o konečné umístění. Rozdělení do skupin, rozpis turnaje s místy a časy výkopu nalezete v propozicích turnaje v příloze níže.

Složka dokumentů:

Kouba Cup 2020