Zlín

28. 7. 2020

Podpora rozhodčího Radka Nohavici

Okresní fotbalový svaz Vsetín společně s rozhodčím Dominikem Kovařčíkem organizují pomoc a finanční sbírku pro svého kolegu Radka Nohavicu, který ve 23 letech bojuje se zákeřnou nemocí ALS.

Pro tento účel již byl zřízený transparentní účet https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2501817122, na který je možné zasílat jakékoliv finanční prostředky. Účet bude funkční do 31. srpna letošního kalendářního roku. 

Okresní fotbalové svazy Vsetín, Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž zároveň v pátek 7. srpna ve Lhotě u Vsetína pořádají od 16:30 charitativní turnaj fotbalových rozhodčích, jehož celý výtěžek také poputuje na transparentní účet.

Nohavica se jako rozhodčí dostal v mladém věku na úroveň krajských soutěží, poslední utkání však kvůli zákeřnému onemocnění odřídil před více než rokem.

„Chtěli bychom tímto oslovit, poprosit a požádat všechny fotbalové nadšence, aby nám pomohli v této sbírce. I malá pomoc je pomoc a ukážeme tím, že nám nezáleží jen na sobě, či výkonech na fotbalových hřištích a podpoříme Radka, aby si užil možná 30 let, možná 5 let, ale také možná poslední měsíce života,“ uvedl iniciátor akce Dominik Kovarčík.