Ondrášovka Cup

17. 5. 2018

Finále Ondrášovka Cupu U12 uvidí o víkendu Vysoké Mýto

Vysoké Mýto přivítá během víkendu 19. – 20. 5. třetí ze šesti finálových turnajů 6. ročníku Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR věkových kategorií U8 – U13. V Pardubické kraji se představí nejlepší týmy kategorie U12. 

Prvenství z předchozího ročníku bude obhajovat pražská Slavia, která už v letošním roce vyhrála před dvěma týdny turnaj U13. Kategorie U11 pak o minulém víkendu patřila Hradci Králové.

Ondrášovka Cup pro ročník 2017/2018 se hraje tak, že každý finálový turnaj má na programu v první hrací den utkání ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým. První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění. Ani Vysoké Mýto nebude jako pořadatel ochuzeno o start domácího týmu, který byl nalosován do skupiny D.

Finálový turnaj Ondrášovka Cupu kategorie U12 bude hostit Vysoké Mýto, které se stalo už tradičním dějištěm finále. V loňském roce se právě ve Vysokém Mýtě hrál finálový turnaj kategorie U9. Ondrášovka Cup ve svém kraji vítá i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „My takové projekty velmi podporujeme, protože se jedná o mládež a vyhledávání nových talentů, což se netýká jen fotbalu, ale veškeré sportovní činnosti. V našem kraji podporujeme nejen kluby, ale tako různá soustředění, semináře a také vzdělávání, protože i toto je podstatné. V současnosti dáváme na sport nejvíce, co jsme kdy v historii dávali, přičemž se snažíme za relativně rozumné peníze udělat maximum muziky.“

I turnaj ve Vysokém Mýtě se může těšit na dva patrony, kteří mají velice blízký vztah k mládežnickému fotbalu. Na východě Čech budou součástí Ondrášovka Cupu dlouholetý ligový trenér a v současnosti kouč reprezentační šestnáctky Václav Kotal a úspěšný mládežnický trenér, který vede reprezentační výběr U15, Jiří Vorlický.

Všechna utkání se hrají na 20 minut a na hřišti je na každé straně 7 hráčů plus brankář. V sobotu se od 9:00 hrají zápasy v základních skupinách. V neděli pak od 8:30 duely ve Zlaté, Stříbrné a Bronzové. Poslední utkání začínají v neděli v 16:04 a na 16:35 je naplánováno slavnostní vyhlášení.

Vítěz U12 za rok 2017

Slavia Praha

Celkový vítěz 2017

AC Sparta Praha

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák

U9 Hradec Králové 2. - 3. 6. Jan Suchopárek, Ondřej Lípa

U10 Benešov 26. – 27. 5. Luboš Kozel, Tomáš Maruška