Ondrášovka Cup

24. 5. 2018

V Benešově se koná finálový turnaj Ondrášovka Cupu kategorie U10

Čtvrtým finálovým turnajem z celkového počtu šesti pokračuje závěrečná fáze fotbalového Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR věkových kategoriích U8 – U13.

Nejlepší týmy kategorie U10 hostí Benešov, který je pravidelným pořadatelem závěrečných turnajů Ondrášovka Cupu. Letos už byly sehrány tři finálové turnaje, v nichž zvítězili mladí fotbalisté Hradce Králové (U11), Sparty (U12) a Slavie (U13).

Ondrášovka Cup pro ročník 2017/2018 snížil počet zápasů ve finálovém turnaji na jedenáct utkání. Každý finálový turnaj má na programu v první hrací den duely ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým. První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění.

Do Ondrášovka Cupu se v aktuálním ročníku výrazně zapojují i kraje. V návaznosti na finále kategorie U10 v Benešově se o svůj pozitivní vztah k fotbalu se podělila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. „Je velmi důležité pracovat s mládeží a fotbal je pro to ideální, protože je to velmi oblíbený sport. Když můžeme, tak pomůžeme. Jsem velmi ráda, že ve Středočeském kraji se letos odehrají dva finálové turnaje. Na finálový turnaj se určitě přijdu podívat a obzvlášť v Benešově, protože jsem tady doma, a ráda naše benešovské fotbalisty podpořím.“

Novinkou letošního ročníku jsou i patroni u každé kategorie, kteří se aktivně účastní finálových turnajů. Kategorii U10 zastřeší v Benešově Tomáš Maruška a Luboš Kozel, který právě v Benešově začal hrál první ligu. „Je to od Ondrášovky úctyhodný čin. Je moc dobré, že děti mohou hrát takový turnaj, kde se mohou porovnávat. V současnosti se dělají u mládeže změny, které jednoznačně směřují k větší herní aktivitě. Český fotbal má hodně hráčů, ale málo fotbalistů. Je to dáno tím, že jim odmalička chybí fotbal na ulici, který musíme nějak nahrazovat a tohle je jedna z cest,“ vyzdvihl význam Ondrášovka Cupu trenér reprezentačního týmu do 18 let Luboš Kozel.

Všechna utkání se hrají na 20 minut a na hřišti je na každé straně 5 hráčů plus brankář. V sobotu se od 9:00 hrají zápasy v základních skupinách. V neděli pak od 8:30 duely ve Zlaté, Stříbrné a Bronzové. Poslední utkání začínají v neděli v 16:04 a na 16:35 je naplánováno slavnostní vyhlášení.

 

Vítěz U10 za rok 2017

Sigma Olomouc

Celkový vítěz 2017

AC Sparta Praha 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák

U9 Hradec Králové 2. - 3. 6. Jan Suchopárek, Ondřej Lípa