Ondrášovka Cup

28. 5. 2018

Sparta ovládla Ondrášovka Cup i v kategorii U10

V Benešově vyvrcholil finálovým turnajem Ondrášovka Cup, oficiální Pohár mládeže FAČR, v kategorii U10. Stejně jako před týdnem ve Vysokém Mýtě v kategorii U12 i v Benešově triumfovali mladí fotbalisté pražské Sparty. V Benešově prošli turnajem bez porážky a pouze jednou remizovali. Druhé skončilo FC Hlinsko a třetí FK Mladá Boleslav.

V Benešově, kde nechyběli mezi přítomnými patroni Luboš Kozel a Tomáš Maruška nebo autor více než stovky ligových gólů Stanislav Vlček, se za krásného počasí nejprve hrály zápasy ve skupinách a v neděli pak utkání ve skupinách o konečné umístění. O vítězství v turnaji vždy usiluje osm týmů ve Zlaté skupině.

Sparta základní skupinou se šesti týmy prolétla bez jediného zaváhání a vyhrála ji bez jediné ztráty s plným ziskem patnácti bodů. V každém utkání dala Sparta aspoň tři góly a celkem inkasovala jen čtyřikrát. Do finálové skupiny si pak přenesla i výhru 4:2 s dalším postupujícím ze skupiny Novým Bydžovem.

Mezi účastníky Zlaté skupiny, v níž se bojuje o celkové prvenství, se prosadily také Hlinsko, Mladá Boleslav, Slovan Liberec, Motorlet Praha, SK Kladno a SFC Opava. Na třetí místo mohlo pomýšlet hned několik týmů a Mladé Boleslavi, která nakonec skončila na bronzové pozici, se cesta k medaili zkomplikoval prohrou s Libercem. Nakonec ale mladoboleslavští nasbírali 13 bodů a třetí místo obsadili s tříbodovým náskokem na Nový Bydžov.

Překvapením turnajem a zároveň potvrzením, že uspět mohou menší kluby, byly výkony Hlinska. Kluci z Vysočiny ukázali, že se mohou měřit i s velkými kluby, které na seniorské úrovni hrají nejvyšší soutěž. Hlinsko ve Zlaté skupině prohrálo jen se Spartou a remizovalo s Motorletem a mohlo se radovat ze skvělého druhého místa.

Spartě ve Zlaté skupině moc nescházelo, aby zvládla celý turnaj absolutně bez jakékoli ztráty. Jediné body Sparta ztratila jen remízou 2:2 s Mladou Boleslaví, ale jinak naprosto excelovala. Sparta získala 19 bodů z 21 maximálně možných a jednoznačně vyhrála Ondrášovka Cup kategorie U10.

 

POŘADÍ KATEGORIE U10

1. AC Sparta Praha 19

2. FC Hlinsko 16

3. FK Mladá Boleslav 13

4. RMSK Cidlina Nový Bydžov 10

5. Slovan Liberec 9

6. Motorlet Praha 6

7. SK Kladno 4

8. Slezský FC Opava 3

Nejlepší brankář Dominik Pavlík FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Nejlepší střelec Maxim Magada FK Mladá Boleslav

Nejlepší hráč Jan Raštica 1. FC Slovácko

 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák

U9 Hradec Králové 2. - 3. 6. Jan Suchopárek, Ondřej Lípa