Ondrášovka Cup

31. 5. 2018

Hradec Králové přivítá finálový turnaj Ondrášovka Cupu kategorie U9

Celkem šest finálových turnajů čítá Ondrášovka Cup 2018, oficiální Pohár mládeže FAČR kategorií U8 – U13. Pátým v pořadí bude o prvním červnovém víkendu finálový turnaj kategorie U9 v Hradci Králové v areálu SCM Bavlna. V předchozích finálových turnajích letos dvakrát vyhrála Sparta (U10 a U12), Slavia (U13) a Hradec Králové (U11).

Ondrášovka Cup má při finálovém turnaji na programu v první hrací den duely ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým. První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění.

V Hradci Králové se mládežnickému fotbalu velice daří. Loni právě Hradec Králové zvítězil v kategorii U9 a letos je nasazen do čela skupiny A. Mladí hradečtí fotbalisté dokonce před dvěma lety celý Ondrášovka Cup vyhráli, což svědčí o výborné práci s mládeží. Ostatně i letos už FC Hradec Králové triumfoval v Ondrášovka Cupu v kategorii U11. Význam Ondrášovka Cupu ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. „Vítám každý projekt, kdy děti vstanou od počítačů. Ondrášovka Cup má renomé a dle mnoha ukazatelů je to velmi úspěšný projekt. Doufám, že bude úspěšný i nadále. Náš kraj sport podporuje. V poslední době diskutujeme i na téma podpory trenérů dětí a mládeže a na finálový turnaj v Hradci Králové se těším.“

Ke každému turnaji v letošním ročníku patří také patroni, kteří se aktivně účastní finálových turnajů. V kategorii U9 se jako patroni představí bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek a Ondřej Lípa, který má na Fotbalové asociaci České republiky na starosti fotbalové projekty.

Všechna utkání se hrají na 20 minut a na hřišti je na každé straně 5 hráčů plus brankář. V sobotu se od 9:00 hrají zápasy v základních skupinách. V neděli pak od 8:30 duely ve Zlaté, Stříbrné a Bronzové. Poslední utkání začínají v neděli v 16:04 a na 16:35 je naplánováno slavnostní vyhlášení.

 

Vítěz U9 za rok 2017

FC Hradec Králové

Celkový vítěz 2017

AC Sparta Praha

 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák