Ondrášovka Cup

5. 6. 2018

Medlov šokoval velikány a skončil druhý, Ondrášovka Cup U9 vyhrála Slavia

V Hradci Králové se bouraly mýty a Ondrášovka Cup ukázal při finálovém turnaji kategorie U9 svou krásu. Mezi klubovými velikány českého fotbalu včetně Sparty, Slavie, Baníku nebo Olomouce se na druhou příčku v Ondrášovka Cupu - oficiálního Poháru mládeže FAČR v kategorii U9 prosadili mladí fotbalisté FK Medlov. 

Hráče z malé obce nedaleko Uničova předčila pouze vítězná pražská Slavia. Třetí pak skončila Sparta Praha. Fotbalový svět má rád silné příběhy a jeden takový se odehrál při finálovém turnaji Ondrášovka Cupu v kategorii U9 v Hradci Králové. FK Medlov je klubem, který v dospělé kategorii hraje Krajský přebor Olomouckého kraje. Tým v kategorii U9 poprvé překvapil už samotným postupem do finálového turnaje z podzimní kvalifikace. Skutečný šok si ale pro všechny připravili malí fotbalisté z obce, kde žije pouze 1 580 obyvatel, na finálový turnaj.

V průběhu základní skupiny finálového turnaje v areálu Bavlna v Hradci Králové neprohrál Medlov ani jedno utkání. Do Zlaté skupiny, v níže se na Ondrášovka Cupu bojuje o medaile, postoupil tým z Hané s bilancí tří výher a dvou remíz, když porazil i favorizovanou Slavii 3:1. Medlov tak zadělal už ve skupině na nečekaný úspěch. „Děti, které hrají za FK Medlov, jsou z Medlova, Úsova, Uničova, Nové Dědiny a Dlouhé Loučky, což jsou obce v okolí Uničova. Turnaj byl pro děti neskutečným zážitkem a moc se na něj těšily už po odehrání kvalifikace. Zahrát si s týmy jako jsou Slavia Praha, Sparta Praha, Mladá Boleslav aj. není v našem případě na denním pořádku,“ řekl po turnaji trenér Medlova v kategorii U9 Vladimír Mišák.

Rozjetý Medlov se nezastavil ani ve Zlaté skupině, v níž přidal další úspěšné výsledky. Sice poprvé, ale také naposledy, prohrál s SK Solnice, ale i přes remízy se Spartou a Mladou Boleslaví si dokázal zajistit druhé místo. „Hlavně bych chtěl vyzdvihnout týmovou hru kluků. Druhé místo bylo vyvrcholením neskutečné práce kluků v tréninkových jednotkách. Tito kluci jsou fotbalově nadaní, pracovití a poctiví. Hlavní turnaj si děti užily, jak jen mohly. Kluci byli nadšení a dali do turnaje úplně všechno. Tento turnaj budou mít hodně dlouho v paměti, jak zážitkem, tak neskutečným výsledkem. Poslední větou bych chtěl poděkovat hlavně rodičům za jejich podporu a celému oddílu FK Medlov,“ rozplýval se nadšením trenér týmu, který trénuje třikrát týdně a hraje soutěže Okresního fotbalového svazu Olomouc, Vladimír Mišák.

O celkovém triumfu pro Slavii nakonec rozhodl jediný bod navíc, který červenobílí získali. Slavia nasbírala celkem 15 bodů, když v základní skupině podlehla Medlovu a ve Zlaté skupině Mladé Boleslavi. Další body už ale Pražané neztratili a stejně jako jejich kamarádi z týmu U13 se radovali z prvenství v Ondrášovka Cupu. V týmu vítězů hrál i Patrik Baroš, syn vítěze Ligy mistrů a bývalého reprezentanta Milana Baroše, který turnaj sledoval přímo v Hradci Králové. Třetí příčka patří druhému pražskému „S“, tedy Spartě. 

Nejlepší brankář: Martin Hulva (Slezský FC Opava)

Nejlepší střelec: Šimon Bednařík (FK Medlov)

Nejlepší hráč: Petr Lukeš (FC Vítkovice) 

 

POŘADÍ KATEGORIE U9

1. SK Slavia Praha 15

2. FK Medlov 14

3. AC Sparta Praha 14

4. FK Mladá Boleslav 11

5. SK Solnice 10

6. FC Hradec Králové 7

7. FC Slovan Havlíčkův Brod 5

8. 1. SK Prostějov 3

 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák